Puchar Polski finał Lublin
Piotr Molecki/East News
Autor Łukasz Kowalski - 2 Czerwca 2020

Zapadła decyzja ws. finału Pucharu Polski. Kibice są załamani

Puchar Polski po sześciu latach opuszcza Stadion Narodowy w Warszawie. Zbigniew Boniek poinformował, że w tym roku spotkanie finałowe będzie miało nowego gospodarza. Spotkanie ma zostać rozegrane 24 lipca na Arenie Lublin. Finalistów wyłonią spotkania par: Cracovia - Legia Warszawa i Lech Poznań - Lechia Gdańsk.

Puchar Polski poznał termin oraz arenę decydującego starcia. Jak poinformował Zbigniew Boniek, prezes PZPN, po 6 latach finał nie zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Finał Pucharu Polski odbędzie się 24 lipca na stadionie w Lublinie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę
Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieTragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieCzytaj dalej

Puchar Polski nie na Narodowym

Od sezonu 2013/2014 finał Pucharu Polski był rozgrywany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa i zbyt wysokimi kosztami decydujący mecz zostanie rozegrany na stadionie w Lublinie. Główną kwestią był brak możliwości zapełnienia trybun kibicami i tym samym brak wpływów z biletów.

Co prawda rząd planuje od 19 czerwca wprowadzać kibiców na stadiony, ale fani będą mogli zapełnić jedynie 25% pojemności obiektu. To oznacza, że na Stadionie Narodowym mogłoby się znaleźć niespełna 15 tysięcy widzów, co przy ogromnych kosztach wynajmu stadionu, powoduje wysokie straty finansowe dla PZPN.

Nie żyje znany na całym świecie gwiazdor. Krótko przed śmiercią spotkała go wielka tragediaNie żyje znany na całym świecie gwiazdor. Krótko przed śmiercią spotkała go wielka tragediaCzytaj dalej

Arena Lublin gospodarzem finału Pucharu Polski

Jeżeli nie zmienią się przepisy, to podczas finału Pucharu Polski na stadionie w Lublinie będzie mogło zasiąść niecałe 4 tysiące widzów. Arena Lublin zmodernizowana w 2014 roku była gospodarzem wielkich młodzieżowych turniejów. W 2017 roku rozgrywano tam spotkania Mistrzostw Europy do lat 21, a w ubiegłym roku gościła uczestników Mistrzostw Świata do lat 20.

Zanim odbędzie się spotkanie finałowe, kluby muszą rozegrać między sobą mecze 1/2 finału. W półfinałach zagrają Cracovia przeciwko Legii Warszawa oraz Lech Poznań z Lechią Gdańsk. W ubiegłorocznym finale zawodnicy z Gdańska pokonali Jagiellonię Białystok 1:0.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmienili zdanie. Polacy polecą do uwielbianego kraju, ale jedno lotnisko jest wyjątkiem
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News