Puchar Świata
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 1 Marca 2020

PILNE. Kwalifikacje przed konkursem w Lahti odwołane. Konkurs zagrożony, wyjątkowo smutne wiadomości z Finlandii

Puchar Świata w Lahti zmaga się z poważnymi problemami. Organizatorzy konkursu już rano podawali, że rozegranie zawodów na legendarnym obiekcie w Lahti może być niemożliwe. Kilka chwil temu organizator konkursu podał wstrząsającą wiadomość - kwalifikacje zostaną odwołane. Jak na razie nie wiadomo, czy konkurs zostanie rozegrany.

Puchar Świata w Lahti miał być prawdziwym świętem skoków narciarskich. Kibice z Polski oczekiwali na bardzo dobre występy naszych reprezentantów, ale niestety, mogą się tego nie doczekać. Polacy, którzy nie mieli szczęścia co do punktowania w trakcie wczorajszych i piątkowych zawodów, mogą nie wystąpić w trakcie dzisiejszych zmagań. Oficjalny komunikat FIS wstrząsnął kibicami na całym świecie.

Wielki sukces Łukasza Kubota. Polak wygrał prestiżowy turniej, brawoWielki sukces Łukasza Kubota. Polak wygrał prestiżowy turniej, brawoCzytaj dalej

Puchar Świata. Mistrzostwa w Lahti mogą się nie odbyć

Powodem, dla którego odwołanie dzisiejszych zawodów wydaje się bardzo prawdopodobne, jest pogoda, która w tym sezonie nie ułatwia rozgrywania zawodów. Od rana w Lahti panuje dość duży wiatr, który utrudniał rozegranie konkursu kombinatorom norweskim, a teraz - na domiar złego, spadł deszcz i śnieg. Jeśli sytuacji nie uda się opanować, cały konkurs zostanie odwołany.

- FIS World Cup Lahti: Jury postanowiło odwołać dzisiejsze kwalifikacje. Zawody rozpoczynają się o 15:30 CET zgodnie z planem, ze wszystkimi sportowcami. - napisali organizatorzy na swoich mediach społecznościowych.

Gdzie obejrzeć Real-Barcelona? Na ten mecz czekają wszyscy kibice w EuropieGdzie obejrzeć Real-Barcelona? Na ten mecz czekają wszyscy kibice w EuropieCzytaj dalej

Nie pierwsza taka sytuacja w tym sezonie

O tym, jak wielkim przeciwnikiem sportu może być pogoda, FIS w tym sezonie przekonywało się wielokrotnie. Słabe warunki doprowadziły do odwołania zawodów w Austrii, Rumunii i Niemczech.

Jeśli dzisiejszy konkurs Pucharu Świata nie zostanie rozegrany, to spotka się to z dużym rozgoryczeniem fińskich kibiców, którzy liczyli na to, że tysięczne, jubileuszowe zawody zostaną rozegrane w Lahti. Jeśli organizacja dzisiejszych skoków się nie odbędzie, Polacy powalczą o punkty Pucharu Świata dopiero za tydzień w Oslo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News