Skoki narciarskie
Instagram/Dawid Kubacki
Autor Piotr Bernaciak - 2 Lutego 2020

Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko

Puchar Świata w tym sezonie jest bardzo wyrównany. Co jednak najbardziej może cieszyć polskich kibiców, reprezentanci naszego kraju zajmują wysokie miejsca. A może być jeszcze lepiej.

Puchar Świata w skokach narciarskich w tym sezonie ogląda się naprawdę bardzo dobrze. Polscy skoczkowie spisują się bardzo dobrze, a rywalizacja o Kryształową Kulę jest wyrównana. Po niedzielnym konkursie w Sapporo klasyfikacja generalna wygląda ciekawie.

Koniec niesamowitej serii Dawida Kubackiego. Wybitny wyczyn, należą się gratulacjeKoniec niesamowitej serii Dawida Kubackiego. Wybitny wyczyn, należą się gratulacjeCzytaj dalej

Puchar Świata w tym sezonie jest bardzo ciekawy

Po konkursach w Sapporo zmienił się lider klasyfikacji generalnej. Dzięki swojej fantastycznej postawie w Japonii na pierwszą lokatę awansował Stefan Kraft, który ma już 1063 punkty. Drugi Karl Geiger, który spadł na drugą lokatę, zgromadził łącznie 1000 punktów. Trzeci jest Dawid Kubacki (924 pkt). Polski skoczek wyprzedził Ryoyu Kobayashiego (907 pkt) i teraz jego celem jest doścignięcie czołowej dwójki.

Wydaje sie, że to właśnie Kraft, Geiger, Kubacki i Kobayashi powalczą o Kryształową Kulę. Skaczą najrówniej i regularnie osiągają wysokie lokaty. Na ten moment w najlepszej formie są Kraft i Kubacki. Mamy wielką nadzieję, że to Polak wygra Puchar Świata.

Puchar Świata może wygrać czterech zawodników

Piąty w klasyfikacji generalnej jest Kamil Stoch, który ma 613 punktów. Musiałby zacząć seryjnie wygrywać, by doskoczyć do pierwszej czwórki. Na razie jednak powinien skupić się na tym, by utrzymać swoją przewagę nad szóstym Mariusem Lindvikiem, który traci do niego tylko sześć pkt. Następny Daniel Andre Tande nie powinien go jednak dogonić. Po wspaniałym początku sezonu skacze coraz słabiej, a do Polaka traci już 97 pkt.

Piotr Żyła z kolei jest aktualnie czternasty. Ma 396 pkt. Nie powinien spaść na niższą lokatę, ale ma szansę niebawem wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Zdecydowanie gorzej idzie innym Polakom. Dopiero 36. miejsce zajmuje Maciej Kot, 40. jest Stefan Hula, 43. Jakub Wolny, a 63. Klemens Murańka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy nowy ranking Pucharu Świata. Gigantyczny sukces Dawida Kubackiego, brawo
  2. TOP 10 najlepszych zimowych transferów. Kluby zmienili prawdziwi gwiazdorzy
  3. Ogromny pech polskich skoczków w Japonii. Wiatr sprawił im problemy, zupełnie niespodziewane wyniki
  4. Kamil Grosicki chwalony przez swojego nowego trenera. "Ostrzegałem przed nim chłopaków"
  5. Osobiste wyznanie polskiego skoczka. "Byłem blisko załamania"
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia


Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News