Puchar Świata kadra A
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Piotr Bernaciak - 4 Lutego 2020

Dwóch polskich skoczków wyłączonych z kadry A. "Mają duże problemy"

Puchar Świata w skokach narciarskich trwa dalej, a nasi skoczkowie przygotowują się do kolejnych występów. Trener podjął jednak odważną decyzję o wyłączeniu części z nich z kadry A, co zostało zrobione z ważnego powodu.

Puchar Świata trwa dalej, lecz część etatowych reprezentantów Polski w kadrze A już teraz wie, że nie uda jej się powiększyć swojego punktowego dorobku w prestiżowych zawodach. Dowiedzieliśmy się bowiem, że dwaj polscy skoczkowie zostali przeniesieni do kadry B. Z pewnością taka decyzja nie musi im się spodobać, jednak takie są decyzję trenerów.

Michal Dolezal postanowił zgodzić się na to, by Stefan Hula i Maciej Kot opuścili zgrupowanie pierwszej reprezentacji biorącej udział w najbardziej prestiżowych zmaganiach na światowych skoczniach. Nasz selekcjoner postanowił oddać ich czasowo do dyspozycji szkoleniowca kadry B, który przekonuje, że zdaje sobie sprawę z tego, jakie są problemy doświadczonych skoczków.

Organizatorzy konkursu w Willingen przekazali fantastyczną informację. Polacy mogą odetchnąć z ulgąOrganizatorzy konkursu w Willingen przekazali fantastyczną informację. Polacy mogą odetchnąć z ulgąCzytaj dalej

Puchar Świata wzbudza wielkie zainteresowanie

Puchar Świata dawno nie był tak emocjonujący. Dawid Kubacki znajduje się w samej czołówce i wciąż ma szanse na zwycięstwo, jednak z pozostałymi Polakami nie jest tak dobrze. Zwłaszcza Maciej Kot i Stefan Hula nie prezentują się już choćby przyzwoicie, w konsekwencji czego niebawem opuszczą kadrę narodową, by znaleźć się w jej bezpośredniej rezerwie.

- Stefan ma ogromny kłopot z pozycją dojazdową i na razie tego nie wyeliminował. Liczę, że uda się z nim potrenować w Szczyrku w tym tygodniu, ale nie pomaga nam pogoda. Na obu zawodników mam plan, w jaki sposób popracować nad błędami i spróbować poprawić dyspozycję. Na normalnym obiekcie w Brotterode będzie nam na pewno łatwiej - powiedział trener kadry B Maciej Maciusiak na temat dyspozycji Stefana Huli.

Puchar Świata. Dojdzie do ważnej zmiany

- Mają duże problemy z trafieniem skoku na progu, co przekłada się zarówno na technikę, jak i ostateczny wynik - dodał trener, który będzie miał skoczków z kadry A do dyspozycji w trakcie występów w Pucharze Kontynentalnym.

fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News