Jakub Wolny
East News
Autor Bartosz Goluch - 5 Lutego 2020

Polski skoczek wraca do kadry A. "Treningi przyniosły efekty"

Na Puchar Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen poleci siedmiu reprezentantów Polski. W kadrze A doszło do kilku przetasowań. Przy powołaniach trener Michal Doleżal brał pod uwagę aktualną formę zawodników. Jeden z kadrowiczów zrobił spore postępy na treningach, dzięki czemu dostał kolejną szansę od Czecha.

Najbliższe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w dniach 8-9 lutego w Willingen. Absolutnymi pewniakami do miejsca w polskiej kadrze na ten konkurs pozostają Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Do Niemiec Michal Doleżal zabierze jeszcze czterech skoczków.

Fantastyczne wyniki polskich lekkoatletów. Czołówka naszpikowana naszymi zawodnikamiFantastyczne wyniki polskich lekkoatletów. Czołówka naszpikowana naszymi zawodnikamiCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Polski kadrowicz wraca do łask

Do skakania w konkursach indywidualnych po miesięcznej nieobecności powróci Jakub Wolny. Po raz ostatni skoczek zaprezentował się publiczności w turnieju drużynowym w Zakopanem. Wówczas zaprezentował się słabo - skoczył 122,5 i 118 metrów i głównie przez jego kiepską postawę Polacy zajęli odległe, piąte miejsce.

Jak zapewnia drugi trener polskiej kadry w skokach narciarskich Grzegorz Sobczyk, w Willingen będzie znacznie lepiej. Wszystko dzięki treningom indywidualnym na Wielkiej Krokwi. - Próby Kuby wyglądają bardzo przyzwoicie, ale dyspozycję weryfikują zawody. Jeśli przełoży na konkurs skoki treningowe, może wrócić do poziomu, który wcześniej prezentował - zapewnia w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Skoki narciarskie. Jakub Wolny znowu w formie?

Sobczyk podkreśla, że wychowanek Klimczoka Bystra wyeliminował błędy, które dotychczas stały mu na drodze do dalekich skoków. - Wróciło mu dobre czucie, a to bardzo ważne dla zawodnika - twierdzi.

Oprócz Kubackiego, Stocha, Żyły i Wolnego do Willingen pojadą także Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. Puchar Świata w Willingen odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę. Oba konkursy rozpoczną się o 16.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News