Kamil Stoch
AFP/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Marca 2020

Z ostatniej chwili: mamy decyzję w sprawie skoków w Oslo. Zapadł ostateczny werdykt władz

Puchar Świata w skokach narciarskich ugina się pod zagrożeniem ze strony rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Organizatorzy najbliższego konkursu, rozpoczynającego jednocześnie serię Raw Air podjęli właśnie ważną decyzję.

Szóstego marca w Oslo ma się odbyć kolejny konkurs w ramach pucharu świata w skokach. Zawody będą jednocześnie pierwszymi w tegorocznej edycji serii Raw Air 2020. Konkurs w stolicy Norwegii tradycyjnie co roku rozpoczyna zmagania w imprezie, jednak wszystko wskazuje na to, że w tym roku nic nie będzie odbywało się według od lat ustalonego scenariusza. W świetle najnowszych wydarzeń organizatorzy zdecydowali się podjąć bezprecedensową decyzję.

Z ostatniej chwili: legenda piłki nożnej cierpi na koronawirusa. Lekarze potwierdzili najgorszą diagnozęZ ostatniej chwili: legenda piłki nożnej cierpi na koronawirusa. Lekarze potwierdzili najgorszą diagnozęCzytaj dalej

Puchar Świata zagrożony epidemią koronawirusa

Świat sportu zaczyna przegrywać stopniowo w walce z rozprzestrzeniającym się wirusem rodem z Chin. Koronawirus spowodował odwołanie już wielu imprez na terenie całej Europy. Do tej pory najdotkliwiej mogli odczuć to kibice we Włoszech, które stały się swego rodzaju ogniskiem zachorowań na starym kontynencie. Mecze piłkarskiej Serie A są przekładane bądź organizowane bez udziału publiczności w obawie o dalsze przenoszenie wirusa. Podobnie do władz włoskich zdecydowali się postąpić teraz norwescy oficjele.

Ogromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw AirOgromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw AirCzytaj dalej

Decyzja władz Oslo w sprawie Raw Air 2020

Jak podał portal nrk.no władze Oslo z uwagi na epidemię koronawirusa zdecydowały się zrezygnować z organizacji wszelkich imprez masowych, w tym zawodów skoków i biegów narciarskich. Zawody się odbędą, natomiast kibice nie będą mogli śledzić zmagań z wysokości trybun. O zaistniałej sytuacji i decyzji wypowiedział się przedstawiciel Departamentu Rady Miasta Oslo ds. osób starszych, zdrowia i pracy Svein Lyngroth.

- Obiekt narciarski będzie zamknięty dla publiczności. Zachęcamy do tego, by w ten weekend nie odwiedzać terenów sąsiadujących ze skocznią. Obawiamy się, że ludzie nie będą stosować się do zaleceń dotyczących utrzymywania higieny. Istnieje zatem większe ryzyko zakażenia - powiedział urzędnik

Svein Lyngroth jednocześnie podkreślił, iż rozumie, że kibice mogą czuć się rozczarowani. Wyraził jednak nadzieję, że zrozumieją oni, że jest to bezprecedensowa sytuacja i bezpieczeństwo w tym wypadku jest najważniejsze.

Na ten moment nie wiadomo czy podobne środki zapobiegawcze zostaną zastosowane również w kolejnych konkursach cyklu Raw Air.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Samochód wpadł do Wisły, utonął. Pogotowie podjęło reanimację kierowcy, 35-latka nie żyje
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News