Daniel Andre Tande
Instagram/Daniel Andre Tande
Autor - 7 Lutego 2020

Coraz mniejsze zainteresowanie Pucharem Świata. W Willingen będzie wielu nieobecnych

Puchar Świata w Willingen niestety nie będzie cieszył się wielkim zainteresowaniem. W kwalifikacjach wystąpi niewielu skoczków, będzie wielu nieobecnych. To z pewnością nie podwyższy rangi tych zawodów.

Puchar Świata jest już w decydującej fazie. Odbyło się już osiemnaście zawodów z zaplanowanych trzydziestu. Wiadomo już, którzy skoczkowie mają szansę zgarnąć Kryształową Kulę. Podczas zawodów w Willingen może dojść do przetasowania w klasyfikacji indywidualnej.

Nie żyje legendarny reprezentant Polski. Był prawdziwą ikoną, kibice nie mogą uwierzyćNie żyje legendarny reprezentant Polski. Był prawdziwą ikoną, kibice nie mogą uwierzyćCzytaj dalej

Puchar Świata w najbliższy weekend będzie królował w Willingen

W sobotę i niedzielę odbędą się dwa konkursy indywidualnej na niemieckiej skoczni. Poprzedzą je piątkowe kwalifikacje, w których wystartuje zaledwie 53 skoczków. Warto przypomnieć, że awans uzyska 50, zatem tylko trójka odpadnie. To szukująca liczba uczestników, zwłaszcza że do eliminacji do niektórych zawodów meldowało się nawet ponad 70 zawodników.

Lista nieobecnych jest bardzo szeroka. W Willingen zabraknie m.in. Daniela Andre Tande, który zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Jana Hoerla, Daikiego Ito, Jewgienija Klimowa czy Cene Prevca. Strach pomyśleć, co by się działo, gdyby do rywalizacji nie wrócili tacy skoczkowie jak Philipp Aschenwald, Stefan Huber, Simon Ammann czy Juris Tepes.

Kwalifikacje wystartują o godzinie 15:00. Będą one inauguracją trzeciej edycji turnieju Willingen Five, który będzie działał na podobnej zasadzie, co Titisee-Neustadt Five. Na ten minicykl składa się pięć serii (kwalifikacje, sobotni konkurs i niedzielne zawody), a zwycięzcą będzie ten, kto uzbiera największą sumę not za wszystkie skoki. W poprzednich edycjach wygrywali Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi.

Puchar Świata ma czterech faworytów

Teraz faworytami będą Kobayashi, Stefan Kraft i Dawid Kubacki. Właśnie oni od dłuższego czasu skaczą najrówniej. Dołączyć może do nich Stoch, który fantastyczne skoki niestety potrafi przeplatać słabymi.

Po zawodach w Willingen może dojść do przetasowania w klasyfikacji indywidualnej. Aktualnie najbliżej tego, by wygrać Puchar Świata jest Kraft. Drugi jest Karl Geiger, trzeci Kubacki, a czwarty Kobayashi. Różnica między czwartym Japończykiem a pierwszym Austriakiem to tylko 156 punktów. Jeśli Kraft utrzyma swoją formę, to zdecydowanie bardziej odskoczy rywalom, natomiast jeśli tak się nie stanie, to jego rywale go dogonią, dzięki czemu rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  2. Mistrz świata nie wystąpi w Willingen. Pokonała go nagła choroba
  3. Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój skład
  4. Gwiazda Fame MMA zawalczy z zawodowym fighterem. "Będzie gorąco"
  5. Niedawno grali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Teraz są na skraju upadku
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News