puchar świata
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Lutego 2020

Puchar Świata. Świetny Jakub Wolny, ale jeszcze lepszy Kamil Stoch, co za forma Polaków

Puchar Świata w Willingen elektryzuje polskich kibiców nie bez przyczyny. Do konkursu głównego zakwalifikowali się wszyscy reprezentanci Polski, stąd też pojawiły się prognozy dobrego konkursu. Reprezentanci Polski mieli słabe warunki, ale dobrze skoczył nawet Jakub Wolny, który ostatnimi czasy miał dość duże problemy ze swoją dyspozycją.

Puchar Świata w Willingen jest imprezą, na którą czekali wszyscy kibice w Polsce. Miłośnicy skoków narciarskich są spragnieni dobrych występów reprezentantów Polski. Konkurs w Niemczech zaczął się od udanych kwalifikacji, których bohaterami byli reprezentanci Polski, którzy przeszli eliminacje. Same zawody obfitowały w kilka zaskoczeń. Nie popisał się chociażby Piotr Żyła, któremu znacząco przeszkadzały warunki pogodowe. Co ciekawe, bardzo dobrze na niemieckiej skoczni czuje się Jakub Wolny, który przez długi czas był w czołówce konkursu.

Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem ŚwiataPolscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem ŚwiataCzytaj dalej

Puchar Świata.Jakub Wolny zaskoczył kibiców

Reprezentant Polski, na którego wylała się lawina hejtu po nieudanym występie w Zakopanem, zaczął wracać do dobrej dyspozycji. Polak dość dobrze wypadł w trakcie eliminacji, jak tez samego konkursu. Skoczek odrobił lekcję i przepracował konkurs w stolicy polskich gór. Polak wzbił się na wysokość 135,5 metra i przez długi czas zajmował miejsce w czołówce, jak też pewnie zakwalifikował się do drugiej serii.

Bardzo słabo wypadł za to Piotr Żyła. Mimo że kibice liczyli na dobry występ reprezentanta, który jeszcze do niedawna mówił, że stać go na miejsca na podium Pucharu Świata skoczył na odległość zaledwie 124 metrów i już wtedy stało się pewne, że Polak będzie miał wielkie problemy z zakwalifikowaniem się do drugiej serii.

Stoch pokazał klasę

Kamil Stoch, który nie mógł sobie poradzić w Sapporo, także odrobił cenną lekcję skoków narciarskich. Skoczek bardzo dobrze wszedł w konkurs i wzbił się na wysokość 139,5 metra. O wiele gorzej wypadł Dawid Kubacki, który skoczył 135 metrów i po swoim skoku zajmował 7. pozycję. Ostatecznie Stoch wygrał pierwszą serię. Jakub Wolny zaś ostatecznie zakończył pierwszą serię na wysokim, 10. miejscu.

Polscy kibice już wyczekują na drugą serię i powtórkę skoku Kamila Stocha, który ma wielkie szansę na zwycięstwo w trakcie dzisiejszego konkursu.Kibice już nie mogą się doczekać drugiej serii w Willingen.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)
  2. Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegę
  3. Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"
  4. Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)
  5. Nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci Kobe Bryanta. "To nie była awaria silnika"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News