Puchar Świata klasyfikacja generalna skoki narciarskie Kamil Stoch
.
Autor Piotr Bernaciak - 8 Lutego 2020

Znamy nową klasyfikację generalną Pucharu Świata. Złe wieści dla polskich skoczków

Puchar Świata trwa dalej po sobotnim konkursie w Willingen. Poznaliśmy aktualną klasyfikację generalną po dzisiejszych skokach z udziałem reprezentantów Polski. Niestety, dla większości skoczków informacje nie są dobre.

Puchar Świata zbliża się powoli do końca, ale zostało jeszcze parę konkursów, które ostatecznie wyłonią nowego triumfatora. Regularnie poznajemy nową punktację, która pozwala nam na oszacowanie, jakie szanse na sukces w tym sezonie mają Polacy. Co ciekawe, niektórzy z nich wciąż mogą liczyć na sukces, jednak generalnie po dzisiejszym dniu wiadomości nie są dobre.

Wszystko przez to, że sukces Kamila Stocha ostatecznie nie poszedł w parze z awansem w rankingu. Co więcej, pomimo dobrego rezultatu, Kamil Stoch zaliczył ostatecznie spadek, co z pewnością może zasmucić wielu kibiców, bo obniża to szanse Polaka na to, by znaleźć się w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej na samym jej finiszu.

Kamil Stoch o krok od historycznego osiągnięcia. Polak bliski gigantycznego sukcesuKamil Stoch o krok od historycznego osiągnięcia. Polak bliski gigantycznego sukcesuCzytaj dalej

Puchar Świata. Znamy nową klasyfikację generalną

Dobrą wiadomością jest to, że Dawid Kubacki utrzymał trzecie miejsce. Zwycięzca ostatniego Turnieju Czterech Skoczni nie błysnął w dzisiejszych zawodach, ale jego występy były na tyle przyzwoite, by utrzymać się w czołówce. Ryoyu Kobayashi również nie miał dzisiaj swojego dnia, dlatego Japończyk wciąż ma o cztery punkty mniej od swojego polskiego rywala.

Kamil Stoch był pierwszy po otwierającej serii i dopiero trzeci po drugiej, co niektórzy mogli uznać za rozczarowanie, ale rywale byli znacznie lepsi w drugiej serii zmagań w Willingen. Pomimo dobrej dyspozycji Polaka nie udało mu się awansować w Pucharze Świata, niespodziewanie zaliczył on spadek w rankingu o jedno miejsce. Wyprzedził go Marius Lindvik.

Puchar Świata przynosi gigantyczne emocje

Puchar Świata trwa dalej i przynosi kibicom z całego świata wiele ciekawych zdarzeń. Już jutro o 10.15 rozpocznie się pierwsza seria drugiego konkursu w Willingen, dzięki której będziemy wiedzieć o kolejnych postępach naszych zawodników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)
  2. Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegę
  3. Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"
  4. Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)
  5. Nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci Kobe Bryanta. "To nie była awaria silnika"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News