Puchar Świata
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 8 Marca 2020

Oficjalna decyzja ws. Pucharu Świata w Oslo. Kibice skoków będą rozczarowani

Puchar Świata w Oslo od początku stał pod znakiem zapytania. Pogoda płatała figle organizatorom, a zawodnicy i kibice czekali na kolejne informacje ze strony FIS. Federacja podjęła ostateczną decyzję ws. dzisiejszych zawodów.

Puchar Świata na skoczni Holmenkolen w Oslo został odwołany. Powodem decyzji FIS są niekorzystne warunki atmosferyczne, które uniemożliwiają przeprowadzenie imprezy. Wcześniej zapadła decyzja o niewpuszczeniu kibiców na obiekt z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa w Norwegii.

Świetny występ polskiego zawodnika. Wspaniałe skoki dały mu miejsce na podiumŚwietny występ polskiego zawodnika. Wspaniałe skoki dały mu miejsce na podiumCzytaj dalej

Puchar Świata przeniesiony do Lillehammer

Zamiast dzisiejszej pojedynczej serii skoków, która miała odbyć się w Oslo, FIS zorganizuje dodatkowy konkurs w Lillehammer. Zawody mają odbyć się w poniedziałek. Bardzo możliwe, że również tam zawody zostaną przeprowadzone bez udziału kibiców.

O punkty Pucharu Świata i cyklu Raw Air w Oslo mieli rywalizować Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny. Z kadry, wskutek kontuzji, wyłączony został Klemens Murańka. Jego miejsce zajmie Paweł Wąsek, który doskonale spisał się na zawodach Pucharu Kontynentalnego, czyli "drugiej ligi" skoków narciarskich. W Lahti zajął trzecie miejsce.

Wielki pech polskiej zawodniczki. Była o krok od medaluWielki pech polskiej zawodniczki. Była o krok od medaluCzytaj dalej

Polacy powalczą w Lillehammer

Odwołanie zawodów w Oslo paradoksalnie może więc być dobrą informacją dla Polaków, gdyż gdyby turniej odbył się dziś, Wąsek nie mógłby w nim wystąpić, a jedno miejsce przysługujące Biało-Czerwonym pozostałoby puste. Pozostaje mieć nadzieję, że dodatkowy dzień wolnego pozwoli naszym zawodnikom złapać dodatkową świeżość i odlecieć rywalom w poniedziałkowych zawodach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News