puchar świata
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Lutego 2020

Kolejne złe wieści dla kibiców skoków. Jeszcze jeden konkurs o nietypowej godzinie

Puchar Świata w Bad Mitterndorf będzie jednym z najważniejszych wydarzeń następnego weekendu. Po odwołanych zawodach w Willingen, organizatorzy konkursów nadal mają problemy z pogodą. Skoczkowie, jak też kibice skoków narciarskich na całym świecie dostali właśnie informację w sprawie przesunięcia konkursów. Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy miłośników sportu w Polsce, którzy będą wyczekiwać na dobre skoki Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.

Puchar Świata w Austrii zostanie rozegrany mimo wielkich problemów z pogodą. Organizatorzy zawodów w Bad Mitterndorf podjęli decyzję, która ma zapobiec sytuacji z Willingen. Austriacy ogłosili, że konkurs odbędzie się w zupełnie innych godzinach tak, aby zapobiec ewentualnemu odwołaniu konkursu. Godziny zawodów mogą się nie spodobać polskim kibicom, którzy przyzwyczaili się do spędzania weekendowego popołudnia na śledzeniu polskich sportowców.

Puchar Świata w Willingen odwołany. Organizatorzy chcą wynagrodzić kompromitacjęPuchar Świata w Willingen odwołany. Organizatorzy chcą wynagrodzić kompromitacjęCzytaj dalej

Puchar Świata w Austrii zmienia godziny. Kibice nie będą zadowoleni

Według komunikatu, jaki możemy usłyszeć z ust organizatorów, wynika, że austriackie zawody zostaną rozegrane rano. Austriaccy działacze sportowi boją się, że rozegranie zawodów w późniejszych godzinach może zaowocować pojawieniem się złych warunków pogodowych. Ostatecznie, polscy kibice, którzy z pewnością chcieliby śledzić skoki Kubackiego, Stocha i Żyły będą musieli zdecydować się na bardzo wczesny poranek w sobotę i niedzielę.

Według planu konkursu zawody zaczną się w piątek o godzinie 13. Wtedy to Polacy staną przed szansą zakwalifikowania się do konkursu głównego. Sobotnie emocje zaczną się już o godzinie 11, kiedy to zostanie rozegrana pierwsza seria konkursowa. Niedziela także będzie obfitować w indywidualne występy reprezentantów Polski. Transmisja z tego wydarzenia rozpocznie się o godzinie 11, a kwalifikacje rozegrane zostaną wcześniej, bo o 9.45.

Organizatorzy nie chcą powtórzyć kompromitacji

Nie da się ukryć, że Austriacy swoim działaniem chcą się zabezpieczyć przed kompromitacją, jaka miała miejsce w trakcie konkursu w Willingen. Pogoda w Niemczech uniemożliwiała spokojny start sportowców, w związku z czym sportowcy dostali wieczorem komunikat o tym, że mają nie zjawiać się na skoczniach.

Liczymy na to, że w trakcie następnego weekendu pogoda w zachodniej Europie ulegnie poprawie i polscy skoczkowie po raz kolejny udowodnią swoją wielką klasę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Puchar Świata w Willingen odwołany. Organizatorzy chcą wynagrodzić kompromitację
  2. Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)
  3. Nowy rekord Polski. Fantastyczny występ naszych reprezentantów (Wideo)
  4. Tak wyglądały narodziny legendy. Mariusz Pudzianowski publikuje wzruszające nagranie (WIDEO)
  5. Krzysztof Piątek tłumaczy się z kompromitującego występu. "Nie mam hopla na punkcie bramek"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News