Puchar Świata Raw Air Kamil Stoch
Andrzej Iwanczuk/Reporter - East News
Autor Piotr Bernaciak - 9 Marca 2020

Ogromny pech polskich skoczków w Lillehammer. Kamil Stoch stracił wielką szansę na sukces

Puchar Świata w Lillehammer przyniósł nam sporo emocji związanych ze skokami naszych reprezentantów. Liczyliśmy przede wszystkim na utrzymanie świetnego rezultatu Kamila Stocha z pierwszej serii. Polak miał szansę na ważną przewagę.

Puchar Świata w Lillehammer w końcu przyniósł nam szansę na lepsze występy polskich reprezentantów w porównaniu do ostatnich tygodni. Pierwsza seria udowodniła, że nasi reprezentaci są w stanie osiągnąć niezły wynik w związku z tym, że zawodnicy z czołówki regularnie odnosili zaliczali wyniki poniżej oczekiwań. Przed szansą stanął przede wszystkim Kamil Stoch.

Nasz reprezentant jednocześnie miał sporą szansę na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej całego turnieju Raw Air. Dla Polaka jednak najważniejsze było to, by pokazać się dziś ze świetnej formy i udowodnić, że na finiszu sezonu ma zamiar udowodnić swoje niesamowite umiejętności.

Wymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzówWymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzówCzytaj dalej

Puchar Świata w Lillehammer. Kamil Stoch wygranym pierwszej serii

Choć w pierwszej serii Kamil Stoch zajął drugie miejsce, to wśród zawodników z czołówki to właśnie on spisał się zdecydowanie najlepiej i mógł liczyć na zdecydowaną poprawę swojej sytuacji w Pucharze Świata. Wszystko przez to, że reszta najlepszych zawodników z klasyfikacji generalnej zaliczała rozczarowujące rezultaty. Fatalnie z kolei zaprezentował się Dawid Kubacki.

W związku z takimi wynikami wszyscy polscy kibice liczyli na to, że Kamil Stoch wykorzysta dziś swoją szansę. Ostatecznie Polak oddał dobry skok w trudnych warunkach, jednak mimo wszystko zajął dopiero 7. miejsce, z którego nie może być do końca zadowolony. Zwłaszcza po pierwszej serii stanął on przed szansą na zwycięstwo w dzisiejszych zawodach.

Artur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walkiArtur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walkiCzytaj dalej

Puchar Świata. Kamil Stoch nie zdołał wygrać konkursu

Niestety 7. miejsce jest najlepszym z wyników Polaków skaczących w dzisiejszym konkursie. Kolejnym Polakiem był dopiero 23. Piotr Żyła, a Dawid Kubacki był 25. Ten ostatni zdołał jednak utrzymać przewagę nad Ryoyu Kobayashim, co oznacza, że Puchar Świata wciąż czeka pasjonująca walka o trzecie miejsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza
  4. Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu
  5. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. meczów kadry. Kibice zostaną wpuszczeni na stadion?
  6. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News