Puchar Swiata Kamil Stoch
instagram.com/kamilstochofficial
Autor Piotr Bernaciak - 10 Stycznia 2021

Czy Kamil Stoch wyprzedzi dziś Adama Małysza w liczbie zwycięstw w PŚ?

Puchar Świata w Titisee-Neustadt trwa w najlepsze. Dziś Kamil Stoch będzie miał okazję wyprzedzić Adama Małysza w klasyfikacji wygranych konkursów Pucharu Świata. Polak jest wielkim faworytem niedzielnego konkursu.

Puchar Świata kojarzy nam się przede wszystkim ze świetnymi skokami Polaków. Przed laty sukcesy osiągał Adam Małysz i wydawało się, że długo nie doczekamy się równie dobrego zawodnika na skoczniach PŚ. Stało się jednak zupełnie inaczej.

Adam Małysz zakończył karierę, namaszczając na swojego następcę Kamila Stocha. Młodszy kolega skoczka z Wisły ostatecznie przebił jego osiągnięcia. Dziś z kolei ma szansę na zapisanie się w historii, na co czekamy już bardzo długo.

Legenda polskiego sportu wywalczyła w swojej karierze 39 zwycięstw w Pucharze Świata. Co ciekawe, wczoraj Kamil Stoch wyrównał to osiągnięcie, również wygrywając po raz 39. Dziś ma szansę zająć samodzielnie trzecie miejsce.

Nikt nie ma wątpliwości, że Kamil Stoch z pewnością wyprzedzi Adama Małysza. Niewykluczone zresztą, że uda mu się również wyprzedzić Gregora Schlierenzauera, który na ten moment samodzielnie prowadzi w rankingu.

Bez względu na dzisiejsze skoki w Titisee-Neustadt, Kamil Stoch już teraz może być również uznawany za jednego z najlepszych skoczków w historii.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News