Puchar świata skoki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 10 Grudnia 2020

Polacy powalczą o złoto w następnym konkursie Pucharu Świata? Statystyka mówi wszystko, wielka szansa na podium

Puchar Świata w skokach narciarskich w najbliższy weekend będzie odpoczywał. Skoczkowie, zamiast o pucharowe punkty będą walczyć o medale mistrzostw świata w lotach narciarskich. Od początku pobytu w Planicy reprezentanci Polski prezentują się bardzo dobrze. Biało-Czerwoni w czwartek pokazali, że są w gazie i będą się liczyć w walce o medale. Kibice z nadzieją mogą patrzeć szczególnie na niedzielny konkurs drużynowy.

  • Puchar Świata w najbliższych dniach ustąpi miejsca mistrzostwom świata w lotach narciarskich.
  • Polacy jednymi z faworytów do medali.
  • Bardzo dobre skoki w wykonaniu Biało-Czerwonych.
  • Komplet Polaków w piątkowo-sobotnim konkursie.

Puchar Świata w najbliższy weekend ustąpi miejsca mistrzostwom świata w lotach narciarskich. Skoczkowie początkowo o tytuł najlepszego lotnika mieli rywalizować w marcu tego roku, ale wtedy plany organizatorów pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Obiecujący początek Polaków. Liczymy na prawdziwe emocje, do szczęścia brakowało niewieleObiecujący początek Polaków. Liczymy na prawdziwe emocje, do szczęścia brakowało niewieleCzytaj dalej

Puchar Świata w weeknd ustąpi miejsca mistrzostwom świata w lotach

Polacy w Słowenii są od środy. W czwartek wzięli udział w dwóch seriach treningowych i kwalifikacjach. Biało-Czerwoni pokazali, że szykowali formę właśnie na ten turniej. Byli jednymi z najlepszych w stawce.

Zobacz także:Ważny komunikat MZ. Obowiązuje wszystkich po 55. roku życia

Już serie treningowe pokazały, że podopieczni trenera Michala Doleżala będą w Planicy bardzo groźni. Najlepszy z Polaków w czwartek był Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski na treningach zajął szóste i piąte miejsce. W kwalifikacjach był szósty.

Stoch w sobotę ma szansę zostać najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii skoków narciarskich. Jeżeli zdobędzie złoty medal mistrzostw świata w skokach, to będzie drugim skoczkiem po Mattim Nykänenie, który wygrał w skokach absolutnie wszystko.

Zobacz także:W twojej skrzynce pocztowej czai się pułapka. "Takich kartek jest 5 w tygodniu"

Z bardzo dobrej strony pokazał się także Piotr Żyła, który bardzo dobrze spisuje się na mamucich skoczniach. Na treningach był 14. i 4., a w kwalifikacjach zajął 9. miejsce. Jednak Żyłę stać na jeszcze więcej.

Zbigniew Boniek jest załamany. Stracił przyjaciela, popłynęły łzyZbigniew Boniek jest załamany. Stracił przyjaciela, popłynęły łzyCzytaj dalej

Polacy faworytami do medali mistrzostw świata w lotach

Słabsze skoki w czwartek oddawał Dawid Kubacki. Polak z powodu silnego bólu pleców nie był w stanie skoczyć na 100% swoich możliwości. Do ostatniej chwili walczył razem z fizjoterapeutami, aby mógł skoczyć w kwalifikacjach. W nich zajął 12. miejsce.

- Fizjoterapeuta zapewnił mnie, że już w piątek na pewno sobie z tym poradzimy. W czwartek mieliśmy zaledwie dwie godziny na pracę - powiedział Kubacki po kwalifikacjach na antenie TVP Sport.

Tuż za nim w kwalifikacjach był Andrzej Stękała. 25-latek wygrał rywalizację z Klemensem Murańką i Aleksandrem Zniszczołem o jedyne wolne miejsce w składzie Polaków. Na treningach był 22. i 13.

Kwalifikacje wygrał Markus Eisenbichler, który w kwalifikacjach dwukrotnie był drugi. Niemiec od początku sezonu jest w wyśmienitej formie i potwierdził to w Planicy. Lider Pucharu Świata Halvor Elver Granerud wygrał pierwszy trening, na drugim był 6, a kwalifikacje zakończył na 3. miejscu.

Fantastyczny występ Polaków rozbudził nadzieje kibiców na medale mistrzostw świata. Po czwartkowych kwalifikacjach Polacy stają się jednym z faworytów do złota szczególnie w konkursie drużynowym.

Jeżeli złączyć wynik z kwalifikacji to Polacy drużynowo zajęliby trzecie miejsce. Wygraliby Norwegowie przed Niemcami. W treningach wymieniali się prowadzeniem. Podczas pierwszej serii treningowej Polacy byli czwarci nieznacznie za Austriakami, a w drugiej już pewnie zajęli miejsce na najniższym stopniu podium.

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich odbywają się w innej formule niż zawody Pucharu Świata. W piątek zostanie rozegrana 1. i 2. seria konkursowa, a w sobotę 3. i 4. Na niedzielę zaplanowano konkurs drużynowy. Punkty zdobyte na mistrzostwach świata w lotach nie wliczają się do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News