Puchar Świata
Eurosport
Autor Bartosz Goluch - 11 Marca 2020

Świetny skok Żyły i fatalny upadek Leyhe. Zawodnik został zniesiony na noszach (WIDEO)

Puchar Świata w Trondheim odbędzie się bez Stephana Leyhe. Niemiecki skoczek zaliczył potworny upadek po odległym skoku podczas kwalifikacji do jutrzejszego konkursu. W prologu najlepszy spośród Polaków był Piotr Żyła.

W kwalifikacjach do zawodów w Trondheim najlepszy z Biało-Czerwonych był Piotr Żyła, który dzięki skokowi na odległość 135 metrów zajął drugie miejsce za Ryoyu Kobayashim. W pierwszej dziesiątce zameldowali się także Kamil Stoch (9. lokata) oraz Dawid Kubacki (10. miejsce). Do konkursu awansował komplet Polaków. Aleksander Zniszczoł był 19., Maciej Kot 33., Paweł Wąsek 35., a Jakub Wolny 40.

Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacjiKoniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacjiCzytaj dalej

Puchar Świata. Fatalny upadek Stephana Leyhe

Kwalifikacje do konkursu w Trondheim były szczególnie istotne, gdyż liczą się do finałowej punktacji cyklu Raw Air. Przed prologiem prowadził w niej Kamil Stoch z minimalną przewagą (0,7 pkt) nad Stephanem Leyhe. Wskutek upadku Niemca Stoch powiększył swoją przewagę. Leyhe skoczył aż 141 metrów, jednak przewrócił się przy lądowaniu. Opuścił skocznię na noszach w asyście ratowników medycznych.

STEPHAN LEYHE - DANGEROUS/TERRIBLE CRASH TRONDHEIM 2020 [11.03.2020] RAW AIR

W pierwszej serii treningowej Polacy spisali się dość przeciętnie. Nasi reprezentanci oddali dość przeciętne jak na swoje możliwości skoki, choć na pochwałę zasługuje fakt, że aż sześciu z siedmiu naszych skoczków zdołało zająć miejsca w pierwszej trzydziestce. Najwyżej z nich był Kamil Stoch, który zajął 8. miejsce. Kibice liczyli na znacznie lepszy wynik po tak dobrych konkursach w Lillehammer.

W drugim treningu było podobnie. Najlepszy z Biało-Czerwonych był Piotr Żyła, który skoczył 127,5 mera i zajął 11. lokatę. Jeszcze słabiej wypadł Kamil Stoch z odległością 125,5 m (13. miejsce). 17. był Dawid Kubacki (125 m), 25. Maciej Kot (123 m), 37. Jakub Wolny (118,5 m), 39. Aleksander Zniszczoł (116 m), a 40. Paweł Wąsek.

Życiowy sukces Kamila Stocha. Wyprzedził legendę skoków, teraz goni Adama MałyszaŻyciowy sukces Kamila Stocha. Wyprzedził legendę skoków, teraz goni Adama MałyszaCzytaj dalej

Konkurs w Trondheim odbędzie się w czwartek o godz. 17. Kolejne zawody z cyklu Raw Air są zaplanowane na sobotę i niedzielę w Vikersund. Najpierw skoczkowie zmierzą się w konkursie drużynowym, a następnie w rywalizacji indywidualnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News