Puchar Świata
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Marca 2020

Polscy skoczkowie nie mogą wrócić do domu. Koszmarna sytuacja Stocha, Kubackiego i ekipy

Puchar Świata w skokach narciarskich decyzją władz FIS został ze skutkiem natychmiastowym zakończony na obecnym etapie. Powodem jest rozprzestrzeniająca się w zastraszającym tempie epidemia koronawirusa. Decyzja podjęta z godziny na godzinę postawiła przebywających obecnie w Norwegii polskich skoczków w trudnej sytuacji.

Puchar Świata w związku z pogarszającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa został zakończony. Najlepsi skoczkowie świata przebywają obecnie w norweskim Trondheim gdzie miały się odbyć kolejne zawody w walce o punkty klasyfikacji generalnej. Rząd Norwegii wydał decyzję o odwołaniu wszelkich imprez sportowych z uwagi na coraz większą liczbę zachorowań na koronawirusa. Postanowienie rządu przyspieszyło decyzję władz FIS o zakończeniu sezonu już teraz.

Robert Lewandowski przekazał pilny apel do Polaków w sprawie koronawirusa. Warto się zapoznaćRobert Lewandowski przekazał pilny apel do Polaków w sprawie koronawirusa. Warto się zapoznaćCzytaj dalej

Puchar Świata przedwcześnie zakończony. Rozstrzygnięcia już znamy

Decyzja FIS o niekontynuowaniu rywalizacji w tym sezonie oznacza, że poznaliśmy wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia. Triumfatorem klasyfikacji generalnej PŚ został Stefan Kraft. Austriak wygrał też małą kryształową kulę za rywalizację w lotach narciarskich. Najwyżej sklasyfikowanym z polskich skoczków jest Dawid Kubacki, który zajął 4. miejsce. Piąty jest Kamil Stoch a 11. Piotr Żyła.

Kamil Stoch został ogłoszony zwycięzcą cyklu Raw Air. Dla naszego mistrza jest to już drugi taki tytuł w karierze.Dzięki temu jest on rekordzistą pod względem zwycięstw w tej imprezie. Nagłe zakończenie sezonu postawiło jednak też Polaków w bardzo problematycznej sytuacji. Adam Małysz przekazał niepokojący komunikat.

Z ostatniej chwili. To oficjalne: mecze Ligi Mistrzów zostały odwołaneZ ostatniej chwili. To oficjalne: mecze Ligi Mistrzów zostały odwołaneCzytaj dalej

Skoczkowie utknęli w Trondheim. PZN zwrócił się o pomoc do premiera i prezydenta

Dyrektor ds. skoków i kombinacji w Polskim Związku Narciarskim przekazał, że nasza reprezentacja na ten moment ma problem z powrotem do kraju.

- Czekamy w hotelu w Trondheim. Organizatorzy Raw Air chcieli nas przetransportować do Drammen, ale tam byłoby nam trudniej szukać połączenia z Polską. Mamy problemy z powrotem, dlatego zwróciliśmy się w tej sprawie do premiera i prezydenta - powiedział Małysz cytowany przez "Przegląa Sportowy".

Problem z powrotem naszych zawodników wynika oczywiście z konieczności zmiany terminu powrotu. Skoczkowie mieli wrócić do Polski dopiero za kilka dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News