Puchar Świata
East News/tad /Eibner-Pressefoto via www.imago-images.de
Autor - 13 Marca 2020

Fatalna diagnoza po upadku Stephana Leyhe. Rywal Kamila Stocha z koszmarną kontuzją

Puchar Świata w tym roku zakończył się podwójnie nieszczęśliwie. Po pierwsze dlatego, że z powodu koronawirusa zmagania zostały przerwane przedwcześnie, a po drugie z uwagi na koszmarny upadek Stephana Leyhe podczas kwalifikacji w Trondheim. W wyniku upadku Niemiec doznał koszmarnej kontuzji.

Leyhe skoczył aż 140 metrów, jednak nie ustał lądowania i z dużą siłą upadł na zeskok. Gdy Niemiec był znoszony ze skoczni, na jego twarzy malował się grymas bólu. Niestety najgorsze przypuszczenia się potwierdziły i okazało się, że występ w Trondheim okupił fatalnym urazem.

Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaArtur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaCzytaj dalej

Puchar Świata w cieniu koronawirusa i upadku Leyhe

Jak podaje niemiecki portal Sport1.de, zawodnik ma zerwane więzadła krzyżowe w lewym kolanie i uszkodzenie łąkotki. To fatalna kontuzja dla skoczka, gdyż właśnie kolana są najbardziej obciążone przy lądowaniu, a uraz może się szybko odnowić. Stephan Leyhe w piątek przeszedł operację, a następnie czeka go wielomiesięczna rehabilitacja.

Leyhe doznał urazu, będąc w szczytowej formie. W lutym odniósł w Willingen pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze, wygrywając Willingen Five, a na podium stanął jeszcze w Rasnovie i Lillehammer, gdzie był, odpowiednio, drugi i trzeci. Do ostatniego skoku walczył też z Kamilem Stochem o zwycięstwo w cyklu Raw Air. W klasyfikacji Pucharu Świata 2019/20 zajął szóste miejsce.

Skandaliczna relacja Marcina Gortata ws. koronawirusa. Brak słów na żenujące zachowanieSkandaliczna relacja Marcina Gortata ws. koronawirusa. Brak słów na żenujące zachowanieCzytaj dalej

Niemiecka kadra zdziesiątkowana

To kolejny cios dla kadry prowadzonej przez Stefana Horngachera. Dopiero niedawno po długiej przerwie, spowodowanej między innymi kontuzją kolana, do Pucharu Świata wrócił Severin Freund. Poważne kontuzje leczą też Andreas Wellinger i David Siegel.

Mimo plagi kontuzji Niemcy zdołali zachować pierwsze miejsce w Pucharze Narodów, zdobywając 5194 punkty. Druga lokata przypadła Austrii (5041 pkt), a trzecia Norwegii (4622). Z 4272 punktami tuż poza podium zameldowali się Polacy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News