Puchar Świata koronawirus
Markku Ulander via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East
Autor Łukasz Kowalski - 14 Stycznia 2021

Fatalne informacje dla kibiców. Wielki rywal Kamila Stocha nie wystąpi w Zakopanem

Puchar Świata w Zakopanem nie będzie gościł zdobywcy Kryształowej Kuli za poprzedni sezon. W zawodach na Wielkiej Krokwi nie wystąpi Stefan Kraft. Początkowo absencję Austriaka tłumaczono kontuzją pleców, z którą się zmaga od kilku miesięcy. Teraz zawodnik wyznał, że jeszcze nie doszedł do siebie po zakażeniu koronawirusem, jakie przeszedł w grudniu.

  • Puchar Świata w Zakopanem bez udziału Stefana Krafta
  • Austriak przyznał, że jeszcze nie doszedł do siebie po przejściu zakażenia koronawirusem
  • O absencji w polskich konkursach mówiło się od kilkunastu dni

Puchar Świata w najbliższych dniach będzie królował w Zakopanem. W zawodach nie weźmie udziału Stefan Kraft. Wydawało się, że Austriak wraca do formy po problemach z początku sezonu. W niedzielę stanął na najniższym stopniu podium w Titisee-Neustadt.

- Jestem strasznie szczęśliwy z podium po tak trudnym sezonie i tak wielu skokach. Ale teraz jestem już naprawdę wyczerpany fizycznie, bardzo pusty i zmęczony - mówił Austriak cytowany przez TVP Sport.

Puchar Świata w Zakopanem bez Stefana Krafta

Ubiegłoroczny zdobywca Kryształowej Kuli nie pojedzie do Zakopanego. O takim ruchu ze strony Krafta mówiło się od kilkunastu dni. Zawodnik zdecydował, że woli wystąpić w Titisee-Neustadt i odpocząć podczas zawodów w Polsce.

Skoczek od początku sezonu ma problemy ze zdrowiem. Od kilku miesięcy narzeka na ból pleców, który wyeliminował go z rywalizacji na grudniowych mistrzostwach świata w lotach narciarskich już po pierwszym treningu.

Kamil Stoch przeżył dramatyczny wypadek. Prawda wyszła na jaw po latach, Kamil Stoch przeżył dramatyczny wypadek. Prawda wyszła na jaw po latach, "Mogło się skończyć tragedią"Czytaj dalej

Do tego zawodnik przeszedł zakażenie koronawirusa. Wirus pojawił się w austriackiej kadrze na samym początku sezonu przed zawodami w Ruce. Kraft początkowo miał negatywny wynik testów i przebywał w izolacji, ale ostatecznie także i niego wykryto koronawirusa.

Sam zawodnik przyznał, że miał objawy zakażenia. Do tej pory nie mówił wiele swojej chorobie. Przed zawodami w Zakopanem przyznał, że wciąż odczuwa skutki grudniowego zakażenia koronawirusem.

Kraft przyznał, że wciąż odczuwa skutki zakażenia koronawirusem

- Czuję się jak zmiażdżona rodzynka. Nie miałem chwili, żeby odpocząć po przejściu zakażenia. A to nie takie proste, żeby się go pozbyć, do tej pory częściowo to jeszcze odczuwam - zdradził Kraft cytowany przez austriacki związek narciarski.

Do Zakopanego trener Andreas Widhölzl zabierze siedmiu podopiecznych. W kadrze Austrii na zawody w Polsce znaleźli się: Philipp Aschenwald, Michael Hayböck, Daniel Huber, Jan Hörl, Thomas Lackner, Maximillain Steiner i Gregor Schlierenzauer.

Dla tego ostatniego to powrót do Pucharu Świata po krótkiej przerwie. Schlierenzauera po raz ostatni oglądaliśmy na zawodach w Bischofshofen. Wtedy po swoim skoku, był tak sfrustrowany, że nie poddał się kontroli sprzętu, za co został zdyskwalifikowany.

Weekend z Pucharem Świata w Zakopanem rozpocznie się już w piątek, wtedy zaplanowane są kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News