puchar świata
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Lutego 2020

Brawo Piotr Żyła! Pękamy z dumy. Polak zdeklasował przeciwników

Puchar Świata w Kulm dał wielkie emocje polskim kibicom. Świetna, pierwsza seria zwiastowała świetne wyniki reprezentantów Polski. Przypomnijmy, że najlepszym polskim skoczkiem po pierwszej serii był Piotr Żyła, który poszybował na trzecie miejsce. Wszyscy kibice liczyli na wielkie emocje z udziałem reprezentantów Polski i nie przeliczyli się. Piotr Żyła wygrał zawody, a reprezentanci Polski zaliczyli świetne zawody

Puchar Swiata w Kulm jest imprezą, która w trakcie tego weekendu przyciągnie tysiące polskich kibiców. Miłośnicy skoków narciarskich liczyli na reprezentantów Polski, którzy nie zawiedli w pierwszej serii konkursowej i w liczbie pięciu zakwalifikowali się do drugiej serii konkursowej. Wszyscy miłośnicy skoków liczyli na dobry występ Piotra Żyły, który pokazał się ze świetnej strony w trakcie pierwszej serii. Ostatecznie Piotr Żyła pokazał prawdziwą klasę i zwyciężył w konkursie.

Brawo Polacy. Rewelacyjny Piotr Żyła, wspaniały Kubacki. Wielkie emocje w KulmBrawo Polacy. Rewelacyjny Piotr Żyła, wspaniały Kubacki. Wielkie emocje w KulmCzytaj dalej

Puchar Świata w Kulm. Wielkie emocje z udziałem polskich sportowców

Pierwszym polskim skoczkiem, który pokazał się w trakcie drugiej serii konkursowej był Aleksander Zniszczoł. Skoczek, który w tym sezonie Pucharu Świata jeszcze niepunktował zaprezentował się najsłabiej z członków reprezentantów Polski i oddał skok na 197 metrów. Kolejnym Polakiem był Jakub Wolny, który niestety nie miał szczęścia i wzbił się na wysokość 201 metrów. Wolnemu w osiągnięciu dobrego rezultatu stanowczo przeszkadzały warunki pogodowe i wiatr, który odbił się na rezultatcie skoczka.

Kamil Stoch, który miał wielkie nadzieje na pozbycie się złych wspomnień z Kulm zaliczył rewelacyjny lot na 231 metrów. Polak po swoim skoku objął prowadzenie w konkursie i zdaniem komentatorów, zyskał wielkie szanse na to, aby pojawić się na podium konkursu.

Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)Czytaj dalej

Dawid Kubacki potwierdził wielką klasę. Piotr Żyła bohaterem

Kubacki, który po pierwszej serii nie był zadowolony ze swojego skoku skakał w drugiej serii w bardzo ciężkich warunkach. Sportowiec osiągnął 217 metrów, ale punkty za wiatr sprawiły, że stał się liderem konkursu.

Wszyscy kibice z Polski liczyli na dobrą powtórkę skoku Piotra Żyły, który zaliczył świetne zawody w pierwszej serii. Polak dzięki swojemu skokowi osiągnął prowadzenie i zapewnił sobie podium i wygrał prestiżowe zawody. Na podium znaleźli się także Zajc i Kraft.

Zobacz także:

  1. Legia Warszawa odwołuje się od decyzji Komisji Ligi. Mocne oświadczenie Wojskowych
  2. Włoski dziennikarz bezlitosny dla Wojciecha Szczęsnego. "Kibice woleli Buffona"
  3. Trzęsienie ziemi w polskim klubie. Najpierw odszedł trener, teraz prezes
  4. Nagły atak zimy nie przeszkodził piłkarzom. Bramkarz wcielił się w Adama Małysza (FOTO)
  5. Polscy skoczkowie przejdą specjalne testy. Badanie sprawdzi ich moc
  6. Dramatyczne doniesienia od rodziny Kamila Glika. Zmarł zbyt wcześnie, ogromna strata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News