Dawid Kubacki
instagram.com/dawidkubacki
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Stycznia 2020

Wiemy już, jak wygląda tabela Pucharu Świata. Kubacki bliski największego sukcesu w karierze

Puchar Świata w skokach narciarskich w tym sezonie przyciąga przed telewizory tysiące widzów, którzy przeżywają wielkie emocje dzięki Dawidowi Kubackiemu. Skoczek, wygrywając dzisiaj kolejne zawody jest bliski najlepszego wyniku w swojej karierze. Tak dobra sytuacja skoczka przed kolejnymi zawodami Pucharu Świata może spowodować, że kibice w całej Polsce jeszcze baczniej będą oglądać reprezentanta Polski.

Puchar Świata w skokach narciarskich przyniesie w tym sezonie masę emocji. Do końca sezonu jeszcze daleko, ale pozycja Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej rośnie. Sportowiec jest bliski spełnienia swoich marzeń i zajęcia najlepszego miejsca w swojej karierze. Tak dobrej dyspozycji skoczka przed rozpoczęciem sezonu nie mógł się spodziewać nawet największy sceptyk.

Minęło 16 lat od debiutu Kamila Stocha w Pucharze Świata. Pierwszy skok był daleki od ideału (WIDEO)Minęło 16 lat od debiutu Kamila Stocha w Pucharze Świata. Pierwszy skok był daleki od ideału (WIDEO)Czytaj dalej

Puchar Świata w skokach narciarskich. Pozycja Kubackiego rośnie

Sportowiec, który jeszcze w tamtym sezonie mógł marzyć o tak dobrej dyspozycji, jak w ciągu ostatnich tygodni zajmuje obecnie wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Kubacki zgromadził ma po dzisiejszych zawodach 564 punkty i jest bliski dogonienia zeszłorocznego zdobywcy Pucharu Świata - Ryoyu Kobayashiego, który ma 655 punktów.

Zważając na to, że forma Japończyka pikuje, Polak już niebawem może pojawić się na podium klasyfikacji generalnej, lecz musi uważać na Mariusa Lindika, który ma 505 punktów. Polak wciąż walczy o zwycięstwo w Pucharze Świata, jednak faworytem do ostatecznego tryumfu jest Karl Geiger, który ma 819 punktów. Na miejscu za Niemcem plasuje się reprezentant Austrii - Stefan Kraft z 699 punktami.

Dobre wyniki Polaków

Blisko wysokich lokat w Pucharze Świata są także inni reprezentanci Polski. Szóste miejsce w kwalifikacji generalnej z dorobkiem 435 punktów zwiastuje, że mistrz olimpijski będzie mógł jeszcze powalczyć o podium w trakcie tego sezonu zawodów.

Kolejnym w kwalifikacji reprezentantem Polski jest Piotr Żyła z 261 punktami i 13. miejscem. Maciej Kot i Stefan Hula są o wiele dalej od innych Polaków i domykają czterdziestkę najlepszych skoczków tego sezonu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pech Kamila Stocha. Pogrzebał swoje szanse na zwycięstwo, niewytłumaczalny rezultat
  2. Polacy udowodnili doskonałą formę w Titisee-Neustadt. Fantastyczny Dawid Kubacki, świetny Kamil Stoch
  3. Nie żyje Polak, który zapisał się w historii. Był prawdziwą legendą, mieszkańcy darzyli go wielkim szacunkiem
  4. Córka Agaty Mróz niedługo skończy 12 lat. To właśnie dla niej nasza siatkarka oddała swoje życie
  5. Ujawniono zarobki skoczków narciarskich. Kibice wściekli, absurdalna sytuacja
  6. Okropny wypadek na planie popularnego serialu. Nie żyje 2 uwielbianych aktorów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News