Puchar Świata ranking
.
Autor Piotr Bernaciak - 19 Stycznia 2020

Nowa tabela Pucharu Świata. Dawid Kubacki coraz bliżej historycznego triumfu, co za forma

Puchar Świata doczekał się kolejnej aktualizacji po dzisiejszych skokach w Titisee-Neustadt. Liczyliśmy na to, że znów usłyszymy o postępach Polaków w tabeli. Dawid Kubacki nie może być zły.

Puchar Świata w tym sezonie prezentuje się wyjątkowo interesująco. Wszystko przez liczne sukcesy Dawida Kubackiego, które zaczęły pojawiać się w końcówce poprzedniego roku. Reprezentant Polski w pięknym stylu wygrał Turniej Czterech Skoczni, a teraz kontynuuje wybitne skoki w trakcie Pucharu Świata. Po dzisiejszych skokach w Titisee-Neustadt zaszły zmiany w rankingu.

Nie da się ukryć, że kolejne triumfy po prostu muszą mieć wpływ na pozycję Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej. Polak wciąż nie jest pozbawiony szans na zwycięstwo, a wiele wskazuje na to, że skończy sezon jako najlepszy z Polaków. Przedstawiamy najnowszą klasyfikację PŚ z wyróżnieniem pozycji Polaków, które obecnie zajmują.

Mamy komentarz Dawida Kubackiego po niebywałym triumfie. Mamy komentarz Dawida Kubackiego po niebywałym triumfie. "Niedociągnięcia widać. Cały czas się pojawiają"Czytaj dalej

Puchar Świata. Znamy nowy ranking

Liderem Pucharu Świata pozostaje Niemiec Karl Geiger, ale jego przewaga znacząco zmalała po dzisiejszych zawodach w Titisee-Neustadt. Nie da się ukryć, że dzisiejsy konkurs był "loteryjny", jak określali go nawet sami komentatorzy, bo wszystko tak naprawdę zależało od warunków, jakie aktualnie panowały na skoczni. Największą korzyść odniósł zdecydowanie Dawid Kubacki.

To właśnie on zyskał 100 punktów w klasyfikacji za swój dzisiejszy triumf. W związku z tym mimo wszystko pozostanie on na 4. pozycji rankingu. Pierwszy jest Geiger (886 punktów), drugi Stefan Kraft (803 pkt), a trzeci pozostaje Ryoyu Kobayashi (795 pkt). Co ważne, Dawid Kubacki ma 764 punkty, a więc nie jest to wielka strata do Ryoyu Kobayashiego i Stefana Krafta.

Puchar Świata dostarcza wielu emocji

Szósty jest Kamil Stoch, który zdobył 474 punkty, a Piotr Żyła zajmuje 14. miejsce z 322 punktami. Maciej Kot i Stefan Hula mają odpowiednio 37 i 31 punktów, a więc ich rezultaty są dalekie od przyzwoitych. Jakub Wolny może pochwalić się 22, a Klemens Murańka jedynie czterema punktami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki osiągnął sukces, który nie śnił się Małyszowi ani Stochowi. Nieprawdopodobny występ
  2. Robert Lewandowski wrócił na boisko w wielkim stylu. Polak strzelił 31. gola, co za mecz
  3. Fatalna wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Trener podjął bezwzględną decyzję, Polak ma kłopoty
  4. Kultowy klub może spaść z Ekstraklasy. Zbigniew Boniek jest bezwzględny, kibice zrozpaczeni
  5. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News