Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 20 Lutego 2020

Wielki pech Kamila Stocha. Był o włos od wygranej w kwalifikacjach

Puchar Świata po raz pierwszy zagościł w Rasnovie. Do konkursu indywidualnego na rumuńskim obiekcie zakwalifikowało się 6 z 7 reprezentantów Polski. Bardzo daleki skok oddał Kamil Stoch, jednak skoczek z Zębu nie zdołał wedrzeć się do czołówki klasyfikacji.

Zwycięzcą kwalifikacji został Norweg Marius Lindvik. Na podium stanęli również Stefa Kraft oraz Markus Eisenbichler. Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który uplasował się na 6. pozycji. Tuż za nim był Kamil Stoch, ale nasz mistrz olimpijski mógł nawet wygrać.

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński idą na wojnę z Napoli. Sąd wydał wyrokArkadiusz Milik i Piotr Zieliński idą na wojnę z Napoli. Sąd wydał wyrokCzytaj dalej

Puchar Świata w Rasnovie z sześcioma Polakami

Kamil Stoch oddał skok na odległość 99 metrów - dalej poszybował jedynie Eisenbichler. W połączeniu punktów za odległość z rekompensatą za wiatr, Polak mógł zanotować wynik, dający mu pierwsze miejsce. Niestety popełnił błąd przy lądoaniu, co odbiło się na notach za styl.

Poza Stochem i Kubackim, w jutrzejrzym konkursie zobaczymy jeszcze czterech Polaków. 11. miejsce zajął Piotr Żyła, 22. był Jakub Wolny, 30. Klemens Murańka, a 38. Aleksander Zniszczoł. O sporym pechu może mówić Paweł Wąsek, który uplasował się na 51. pozycji, a więc pierwszej, która nie daje udziału w konkursie.

Kamil Stoch najlepszy w drugim treningu. Dawid Kubacki na podiumKamil Stoch najlepszy w drugim treningu. Dawid Kubacki na podiumCzytaj dalej

Polacy walczą w Pucharze Świata

Polscy skoczkowie będą rywalizować w Rumunii o punkty klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dawid Kubacki obecnie zajmuje 4. lokatę, tracąc do 3. Ryoyu Kobayashiego 60 punktów. Kamil Stoch zajmuje 5. miejsce, natomiast Piotr Żyła jest 10. Na 37. pozycji sklasyfikowano Jakuba Wolnego, a na 41. Macieja Kota. Tegoroczny cykl PŚ kończą zawody w Vikersund, które odbędą się 15. marca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  2. Policja zatrzymała kierowcę busa. Taras miał tyle promili, że ledwo wysiadł z auta
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News