Skoki narciarskie, Rasnov
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 21 Lutego 2020

Kubacki najlepszy mimo choroby, Stoch znów zachwiał lądowanie. Polacy zaatakują w drugiej serii

Puchar Świata w Rasnovie rozpoczął się dosyć optymistycznie dla polskich skoczków. Po pierwszej serii konkursu dwóch Polaków wciąż ma szanse na podium. Kamil Stoch może żałować kiepskiego lądowania, gdyż jego odległość była imponująca.

Dawid Kubacki po skoku na odległość 98 metrów zajmuje 5. miejsce. Kamil Stoch uplasował się na 8. pozycji. Piotr Żyła jest 11. Do drugiej serii zakwalifikował się także Jakub Wolny (19. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł na 30. pozycji. Najlepsi byli Karl Geiger (100 m.), Stephan Leyhe (99 m) i Stefan Kraft (98 m).

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński idą na wojnę z Napoli. Sąd wydał wyrokArkadiusz Milik i Piotr Zieliński idą na wojnę z Napoli. Sąd wydał wyrokCzytaj dalej

Puchar Świata w Rasnovie. Kubacki pokonał chorobę

Biało-Czerwoni w pierwszej serii konkursu zpisali się zatem znacznie lepiej niż w serii próbnej. Na treningu Kamil Stoch był 8. (93,5 m), a Piotr Żyła zajął 14. miejsce, skacząc na odległość 91 m. Swoją próbę zupełnie spalił Dawid Kubacki, który uplasował się dopiero na 25. pozycji (90,5 m). 30. był Jakub Wolny (88 m), 34. Klemens Murańka (90 m), a 43. - Aleksander Zniszczoł (87,5 m).

Kibice obawiali się o dyspozycję Dawida Kubackiego, który od kilku dni jest przeziębiony. Skoczek udowodnił jednak, że mimo gorszego samopoczucia może zaprezentować dobrą dyspozycję.

Legenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie poddaLegenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie poddaCzytaj dalej

Druga seria ze sporymi nadziejami

Znacznie wyżej mógł uplasować się Kamil Stoch, który podobnie jak podczas wczorajszych kwalifikacji miał problemy przy lądowaniu. Niskie noty za styl zepchnęły Orła z Zębu na 8. pozycję, jednak w drugiej serii możemy się spodziewać jego ataku na czołową piątkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News