Puchar Świata
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Listopada 2020

Wielki sukces Polaków. Świetny występ, jest podium, pękamy z dumy

Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2020/2021 rozpoczął się od konkursu drużynowego na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. W stawce dziewięciu drużyn, które przystąpiły do zawodów, nie zabrakło oczywiście reprezentantów Polski. Nasi zawodnicy zaczęli rywalizację bardzo dobrze. Po pierwszej połowie zajmowali trzecie miejsce za Niemcami i Austrią. Niestety Polakom nie udało się wygrać, ale zaprezentowali się z bardzo dobrej strony

Puchar Świata rozpoczął się od sobotniego konkursu drużynowego w Wiśle. Kibice liczyli na zwycięstwo Polaków, którzy zaliczali się do grona faworytów. Niestety nie udałao się im pokonać niezwykle silnych Austriaków.

Rewelacyjni Polacy. Jesteśmy dumni, udany początek, zapowiadają się wielkie emocjeRewelacyjni Polacy. Jesteśmy dumni, udany początek, zapowiadają się wielkie emocjeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  2. Świerzyński o niskich zarobkach w służbie zdrowia: ”Dla mnie to jest bardzo dużo, bo nie zarabiam nic, jestem na bezrobociu”. Kiedyś myślał inaczej
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą

Puchar Świata w Wiśle. Polacy walczyli o zwycięstwo w drużynówce

W sobotę o godzinie 16:00 nadszedł moment, na który od wielu miesięcy czekały setki tysięcy Polaków. Rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepsi skoczkowie zawitali do Wisły.

Na skoczni imienia Adama Małysza odbył się konkurs drużynowy. W pierwszej połowie udział wzięło dziewięć drużyn. Wśród nich nie zabrakło oczywiście reprezentantów Polski.

Trener Michal Doleżal postawił na Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. Nasi zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli konkurs. Po skokach Piotra Żyły i Klemensa Murańki byliśmy na pierwszym miejscu.

Później nieco lepsze skoki oddali reprezentanci Austrii i Niemiec. Dodatkowo o pechu może mówić Kamil Stoch, który skakał w trudnych warunkach atmosferycznych. Po pierwszej serii nasza drużyna zajmowała trzecie miejsce.

Już się zaczęło. Policja będzie musiała interweniować? Chodzi o Kamila Stocha i polskich kibicówJuż się zaczęło. Policja będzie musiała interweniować? Chodzi o Kamila Stocha i polskich kibicówCzytaj dalej

Wielkie emocje, jednak zwycięstwo nie dla Polaków

W drugiej serii ponownie jako pierwszy z naszych skoczków na belce startowej zasiadł Piotr Żyła. Ulubieniec kibiców ponownie oddał bardzo dobry skok i wylądował na odległości 127,5 metra. Austriak Michael Hayboeck oddał jednak jeszcze lepszy skok. 131 metrów spokojnie pozwoliło utrzymać przewagę nad Polakami. Constantin Schmid z Niemiec osiągnął tylko 119 metrów i dzięki temu nasza drużyna przesunęła się na drugie miejsce.

Klemens Murańka skaczący w drugiej grupie zawodników, oddał dobry skok na odległość 126 metrów. Austriak Philipp Aschenwald skoczył 121,5 metra, co pozwoliło jego drużynie zachować pozycję lidera. Po bardzo dobrym skoku Piusa Paschke na 128 metrów ponownie wyprzedzili nas także Niemcy.

Wiele zależało od Dawida Kubackiego. Mistrz świata z 2019 roku zaprezentował się w trzeciej grupie skoczków. Zdołał poszybować na odległość 130,5 metra. Na próbę polskiego skoczka odpowiedział Daniel Huber. Austriak skoczył aż 135 metrów, co było najlepszym skokiem tego konkursu. Austriacy pewnie utrzymali prowadzenie i powiększyli przewagę nad Polakami do ponad 17 punktów. Niemcy również wyprzedzili naszych skoczków dzięki Karlowi Gaeigerowi, który uzyskał 130 metrów.

Przed Kamilem Stochem stanęło niemożliwe wręcz do wykonania zadanie odrobienia kilkunastopunktowej straty. Lider polskiej kadry skoczył 126 metrów, co zagwarantowało nam miejsce na podium. Niemiec Markus Eisenbichler wylądował na 127 metrze i dał swojej drużynie prowadzenie. Zawody zakończył skok Stefana Krafta. Austriak uzyskał odległość 171 metrów. Tym samym podopieczni legendarnego Andreasa Widhoelzla wygrali sobotnie zawody w Wiśle. Polacy zajęli ostatecznie trzecie miejsce.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekli
  2. Rewolucyjna zmiana w komunikacji urzędowej. Życie wielu Polaków będzie o niebo łatwiejsze
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
  4. Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse
  5. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Przewoził jabłka, zapomniał o jednym. Teraz kara może wynieść 2 tysiące złotych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News