Puchar Świata Dawid Kubacki klasyfikacja generalna
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 22 Lutego 2020

Awans Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak ma powody do radości

Puchar Świata jest już w drugiej połowie sezonu, a my zbliżamy się do ostatecznych rozstrzygnięć. Dlatego właśnie dobrą wiadomością jest awans Dawida Kubackiego. Polski skoczek wciąż znajduje się w czołówce klasyfikacji generalnej.

Puchar Świata zadebiutował w ten weekend w Rumunii. Skocznia w Rasnovie nigdy nie przyjmowała jeszcze najlepszych skoczków na świecie, a dziś zakończyły się debiutanckie zmagania w tym miejscu. Najwięcej powodów do radości mogą mieć Niemcy i Austriacy, jednak po sobotnim konkursie Polacy mogą być dumni z Dawida Kubackiego. Zabrakło mu niewiele do podium.

Po udanym konkursie w Rasnovie Dawid Kubacki zaliczył długo wyczekiwany awans w Pucharze Świata. Po ostatnich rozczarowujących występach mieliśmy nadzieję na to, że w końcu uda mu się zaliczyć nieco lepszą serię i po dzisiejszym konkursie wiemy już, że Polak w końcu znajdzie się wyżej.

Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskachNie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskachCzytaj dalej

Puchar Świata. Dawid Kubacki awansował w rankingu

W Rumunii nie pojawił się Ryoyu Kobayashi. To właśnie Japończyk jakiś czas temu wyprzedził Kubackiego w klasyfikacji generalnej, jednak tym razem ominął on wszystkie konkursy, dlatego Polak stanął przed szansą powrotu na podium. Choć początkowo Kubacki tracił do rywala 60 punktów, to stratę udało się odrobić z nawiązką. Polak może mieć powody do radości.

Teraz znów jest na trzecim miejscu w klasyfikacji, a wyprzedzają go jedynie Stefan Kraft i Karl Geiger. W czołówce jest również Kamil Stoch, który zajmuje piąte miejsce, choć wyprzedza Mariusa Lindvika jedynie o 10 punktów. Dziesiąte miejsce zajmuje na ten moment Piotr Żyła.

Wielki pech Dawida Kubackiego w Rasnovie. Świetny występ Polaka, był o włos od podiumWielki pech Dawida Kubackiego w Rasnovie. Świetny występ Polaka, był o włos od podiumCzytaj dalej

Puchar Świata. Znamy nową klasyfikację generalną

Zajęcie wyższego miejsca wydaje się już niemożliwe, bo Kraft i Geiger mają ogromną przewagę. Kubackiemu do drugiego miejsca brakuje blisko 250 punktów, w związku z czym należy uznać, że trzecie miejsce w klasyfikacji Kryształowej Kuli i tak będzie niemałym sukcesem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News