Puchar Świata
instagram.com/micoahonen
Autor Mateusz Wysokiński - 24 Lutego 2020

Syn legendy skoków zadebiutuje w Pucharze Świata. Będzie lepszy niż swój ojciec?

Puchar Świata w Lahti będzie najważniejszą imprezą sportową weekendu. Kibice skoków narciarskich już teraz ostrzą swoje apetyty na występy skoczków w trakcie zawodów, a selekcjoner jednej z reprezentacji przygotował wielką niespodziankę dla fanów. Syn legendy skoków zadebiutuje w konkursie.

Puchar Świata w skokach narciarskich w Lahti przejdzie do historii. Konkurs, który już w ten weekend rozgrzeje tysiące fanów skoków narciarskich na całym świecie odbędzie się z udziałem syna legendy uwielbianej dyscypliny skoków. Kibice wprost nie mogą w to uwierzyć i już teraz zadają sobie pytania, czy 18-latek będzie lepszy niż jego legendarny ojciec.

Koronawirus pustoszy świat. Oficjalna decyzja w sprawie Olimpiady w TokioKoronawirus pustoszy świat. Oficjalna decyzja w sprawie Olimpiady w TokioCzytaj dalej

Puchar Świata. Syn legendy zadebiutuje na zawodach

Skoczkiem, który zadebiutuje na prestiżowych zawodach jest Mico Ahonen. 18-letni Fin jest synem słynnego Janne Ahonena, który był prawdziwą ikoną skoków początków XXI wieku i lat 90. Przypomnijmy, że legendarny Fin zapisał piękną kartę w historii skoków narciarskich, na którą złożyły się tryumfy w Pucharze Świata. Od kiedy Fin skończył karierę, reprezentacja Finlandii nie odnosiła wielkich sukcesów, to też wszyscy kibice ze Skandynawii wierzą, że młody Ahonen jest tak utalentowany, jak jego tata.

Jak na razie Mico Ahonen nie prezentuje wysokiej dyspozycji. Reprezentował swój kraj w trakcie zawodów Pucharu Kontynentalnego i dwukrotnie punktował. Jednak z racji tego, że fińskie skoki narciarskie przeżywają kryzys, to w kadrze na Puchar Świata znalazło się miejsce dla wielkiej nadziei sportu.

Kolejny gol polskiego zawodnika. Doskonała forma przekona Jerzego Brzęczka? (WIDEO)Kolejny gol polskiego zawodnika. Doskonała forma przekona Jerzego Brzęczka? (WIDEO)Czytaj dalej

Emocji w Lahti nie zabraknie

Kibice z Polski o wiele większe nadzieje pokładają jednak w naszej reprezentacji. Sezon z dobrym, trzecim rezultatem w kwalifikacji generalnej wciąż może zakończyć Dawid Kubacki, a Piotr Żyła i Kamil Stoch wyrażają wielkie ambicje, aby pokazać się w Finlandii z jak najlepszej strony.

Emocje związane ze skokami zaczną się już w piątek. O godzinie 14:00 rozpisany jest konkurs, a od 16 eliminacje do piątkowego konkursu. W sobotę o 16 będzie miał miejsce jeszcze jeden konkurs indywidualny, a w niedzielę kibice będą przeżywać emocje w związku z występem drużynowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News