Autor Mateusz Wysokiński - 25 Stycznia 2020

Wielkie emocje przed drugą serią skoków. Stoch i Kubacki są rewelacyjni

Puchar Świata w Zakopanem zapowiadał się bardzo interesująco. Oczy kibiców z Polski zwrócone były ku Wielkiej Krokwi w Zakopanem i wszyscy liczyli na dobrą postawę reprezentantów. O ile Piotr Żyła i Jakub Wolny zawiedli oczekiwania kibiców, o tyle Kamil Stoch i Dawid Kubacki pokazali wielką klasę.

Puchar Świata w Zakopanem jest obecnie najważniejszą imprezą sportową w Polsce. Weekend, który obfituje w wielkie emocje z udziałem reprezentantów Polski, zaczął się od wspaniałych sukcesów Polaków w kwalifikacjach do turnieju. Dzisiejszy konkurs drużynowy jest wielką szansą, aby zobaczyć, jak radzą sobie wszyscy reprezentanci Polski. O ile Piotr Żyła i Jakub Wolny nie wypadli za dobrze, o tyle Kamil Stoch i Dawid Kubacki pokazali, że są we wspaniałej dyspozycji.

Puchar Świata z Zakopanem. Pierwsza seria skoków zawiodła kibiców

Wydawać się mogło, że selekcjoner polskiej kadry wystawił najlepszych skoczków na konkurs w Zakopanem. Mimo że forma Jakuba Wolnego pozostawia wiele do życzenia, to trener zaufał mu, wybierając go z grona takich skoczków jak Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula i Maciej Kot. Skoczek, podobnie jak Piotr Żyła, nie zaprezentował się z jak najlepszej strony i zaliczył dwa dość słabe skoki. Po ich skokach kadra stanowczo przegrywała z drużyną Japonii i nic nie wskazywało na to, abyśmy mogli mówić o jakichkolwiek pozytywnych akcentach dzisiejszego konkursu.

Wtedy na skoczni stanął Kamil Stoch i wziął na swoje barki odpowiedzialność za słabą postawę kolegów. Dzięki wysiłkom mistrza olimpijskiego róznica między Polakami a Japończykami wynosiła zaledwie 0,9 punkta. Ostatnim skoczkiem w pierwszej serii był Dawid Kubacki i wskoczył na wysokość 135 metrów. Postawa skoczka pozwoliła wyprzedzić Japończyków i zmiejszyliśmy różnicę między Słowenią.

Wielkie emocje przed drugą serią

Świetną formę w trakcie dzisiejszego konkursu pokazują skoczkowie z Norwegii, którzy po trzech próbach byli liderami całego konkursu drużynowego.Niestety, skok Forfanga sprawił, że przesunęli się na drugą pozycję. Zaskakująco słabo radzą sobie dzisiaj także Austriacy, którzy po pierwszej serii konkursowej zajmują zaledwie 4 miejsce.

Pierwsze miejsce zajmują po pierwszej serii Niemcy, drudzy są Nowegowie. Trzeci są Słoweńczy, czwarci Austriacy a Polacy zajmują 5. miejsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy skład reprezentacji Polski na jutrzejszy konkurs drużynowy. Kibice nie kryją swojej złości
  2. Tata Krzysztofa Piątka zabrał głos w sprawie transferu syna. Padła bardzo ważna deklaracja
  3. Dwaj Polacy na podium w Zakopanem. Perfekcyjny skok Dawida Kubackiego, fenomenalny Kamil Stoch
  4. Dawid Kubacki zdeklasował resztę skoczków w kwalifikacjach, kibice w Zakopanem złapali się za głowy
  5. Gwiazdor Milanu nie zagra w najbliższym meczu. Wszystko przez nadchodzący transfer
  6. Smutne doniesienia o zdrowiu uwielbianego skoczka narciarskiego. Walczy z groźną chorobą, nie chce zmarnować ani chwili

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News