Puchar Świata koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 25 Listopada 2020

Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie

Puchar Świata w skokach narciarskich ponowni stał się ofiarą epidemii koronawirusa. Przed weekendowymi zawodami w Kuusamo wiadomo, że na skoczni w Ruce nie zobaczymy czołowych austriackich zawodników. Pozytywne wyniki testów na koronawirusa otrzymali Gregor Schlierenzauer, Philipp Aschenwald, trener Andreas Widhoelzl, oraz jego asystenci. Do Finlandii uda się kadra B austriackich skoków.

Puchar Świata w skokach narciarskich bez większych przygód rozpoczął swój kolejny sezon. Skoczkowie od piątku rywalizowali na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Teraz czekają ich zawody w Fińskim Kuusamo (27-29 listopada).

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  2. Urodziła dziecko z gwałtu, zwróciła się z prośbą do Kai Godek. Dostała skandaliczną odpowiedź
  3. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
Największe gwiazdy żegnają Diego Maradonę. Poruszające wpisy w mediach społecznościowychNajwiększe gwiazdy żegnają Diego Maradonę. Poruszające wpisy w mediach społecznościowychCzytaj dalej

Puchar Świata w Kuusamo bez austriackich gwiazd skoków

Na zawodach nie stawią się najlepsi austriaccy skoczkowie. Badania na koronawirusa dały pozytywny wynik u Gregora Schlierenzauera, Philippa Aschenwalda, trenera Andreasa Widhoelzla oraz jego asystentów. Na kwarantannę wysłano wszystkich zawodników, ktorzy byli obeci w Wiśle.

To wielka strata dla kibiców skoków narciarskich. Austriacy wygrali sobotni konkurs drużynowy, a w niedzielę Daniel Huber stanął na najniższym stopniu podium. W Finlandii okazję do zaprezentowania się będą mieli zawodnicy z kadry B.

Z Monachium do Finlandii lotem czarterowym polecą Manuel Fettner, David Haagen, Timon-Pascal Kahofer, Clemens Leitner, Markus Schiffner i Marco Wörgötter, a prowadził ich będzie Florian Liegl.

Wiadomo, że wszyscy zawodnicy, którzy byli obecni podczas zawodów w Wiśle czują się dobrze. Objawy zakażenia wykazują jedynie Schlierenzauer i Widhoelzl. Najsilniejsi austriaccy skoczkowie mają się stawić dopiero na zawodach w Niżnym Tagile.

- To cios w nasze ambicje w PŚ, ale zdrowie i nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Będziemy dalej sprawdzali, czy pozostali członkowie kadry mogą startować w kolejnych konkursach w Rosji. Tu decyzja jeszcze nie zapadła. Mam nadzieję, że cała najsilniejsza grupa będzie w stanie wystąpić już w Planicy na mistrzostwach świata w lotach - powiedział dyrektor sportowy Austriackiej Federacji Narciarskiej ds. skoków i kombinacji Mario Stecher.

Nagła decyzja UEFA po śmierci Diego Maradony. Dotyczy wszystkich dzisiejszych spotkań LM, miliony kibiców w żałobieNagła decyzja UEFA po śmierci Diego Maradony. Dotyczy wszystkich dzisiejszych spotkań LM, miliony kibiców w żałobieCzytaj dalej

Koronawirus w reprezentacji Austrii

Dla pozostałych zawodników Pucharu Świata jest także dobra wiadomość. Austriacy podczas pobytu w Wiśle nie skorzystali z przygotowanego przez organizatorów zakwaterowania, ale mieszkali w odosobnieniu od innych drużyn.

- Mieszkali w hotelu, który wynajęli sobie na własną rękę. Nie skorzystali z zakwaterowania dla ekip w Hotelu Gołębiewski. W obliczu wyników ich testów to dość dobra wiadomość dla wszystkich innych drużyn - powiedziała w rozmowie ze Sport.pl szefowa PŚ w skokach w Wiśle, Agnieszka Baczkowska.

Kibice reprezentacji Polski mogą spać spokojnie. Wszyscy Biało-Czerwoni otrzymali negatywne wyniki badań na koronawirusa i mogą wystartować na zawodach w Ruce. Polscy skoczkowie zdecydowali się na 46-godzinną podróż promem do Kuusamo. Na miejscu powinni się stawić w czwartek.

Michal Doleżal na konkursy w Kuusamo mógł zabrać jedynie sześciu zawodników. Polskę w weekend będą reprezentować: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Samsung wydał oficjalne oświadczenie. Koniec popularnych smartfonów, fani są załamani
  2. Wiemy, jak ma się Jerzy Stuhr po udarze. Zdradził swoje plany, a jego żona podzieliła się wzruszającym wyznaniem
  3. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  4. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
  5. Właśnie podano tragiczne wiadomości. Nie żyje polski uczestnik mistrzostw świata, był legendą sportu
  6. Noga mężczyzny utknęła w drzwiach Solarisa. Autobus wlókł go po jezdni
  7. Środki dla rolników rozdzielono pospiesznie. Teraz okazuje się, że w USA pieniądze w dużej mierze trafiły do oszustów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News