Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor - 28 Stycznia 2020

Puchar Świata. Dawid Kubacki coraz bliżej wielkiego sukcesu w klasyfikacji. Znamy ranking zawodów

Puchar Świata jest w tym sezonie bardzo interesujący. Dawid Kubacki jest coraz bliżej lidera i jeśli utrzyma swoją formę, to może odnieść wielki sukces. Kamil Stoch i Piotr Żyła również są wysoko.

Puchar Świata jak na razie układa się bardzo dobrze dla Biało-czerwonych. Dawid Kubacki w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie. Polak podczas konkursu w Zakopanem zajął po raz dziewiąty z rzędu miejsce na podium, dzięki czemu jest coraz wyżej w klasyfikacji generalnej. Ma wielką szansę odnieść gigantyczny sukces.

Z ostatniej chwili. Łukasz Piszczek może wrócić do EkstraklasyZ ostatniej chwili. Łukasz Piszczek może wrócić do EkstraklasyCzytaj dalej

Puchar Świata w tym sezonie układa się po myśli Polaków

Obecnie liderem klasyfikacji generalnej jest Karl Geiger, który zgromadził 931 punktów. Drugie miejsce zajmuje Stefan Kraft (48 pkt do lidera), natomiast trzeci jest Ryoyu Kobayashi (100 pkt). Czwarty Kubacki traci do lidera tylko 107 punktów. Błyskawicznie odrabia stratę do Niemca, bowiem jeszcze dwa tygodnie temu jego strata wynosiła dwa razy tyle.

Biorąc pod uwagę fakt, że odbyło się już 16 konkursów, a przed nami zostało 14, to w klasyfikacji generalnej może się jeszcze wiele zmienić. Wydaje się jednak, że to właśnie między tą czwórką powinna się rozegrać walka o Kryształową Kulę. Od dłuższego czasu prezentują oni najbardziej równy poziom.

Puchar Świata zawita teraz do Sapporo

Dobrze idzie również Kamilowi Stochowi, który wygrał ostatni konkurs w Zakopanem. Jest aktualnie szósty, a do piątego Mariusa Lindvika traci tylko 11 punktów. To strata, którą powinien odrobić w Sapporo. Ciężko będzie mu dołączyć do czołowej czwórki, jednak jeśli - wzorem Kubackiego - utrzyma wysoką formę, ma na to wielką szansę. Pochwalić można również Piotra Żyłę, który jest aktualnie trzynasty. Po zawodach w Japonii może nawet wskoczyć do pierwszej dziesiątki.

Dalsze miejsca zajmują Maciej Kot (36), Stefan Hula (39), Jakub Wolny (42) i Klemens Murańka (61). W klasyfikacji drużynowej Polska zajmuje czwarte miejsce, mając 337 punktów straty do pierwszej Japonii. Do Norwegii tracimy 103 pkt, a do reprezentacji Niemiec tylko pięć. Jeśli w drugiej połowie sezonu Kubacki, Stoch i Żyła nadal będą skakać na swoim poziomie, a odblokuje się ktoś z czwórki Kot-Hula-Wolny-Murańka, to Biało-Czerwonie spokojnie mogą myśleć o powtórzeniu sukcesu sprzed roku i wygrać drużynowy Puchar Świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największy transfer okienka został potwierdzony. Gwiazdor w nowym zespole (FOTO)
  2. Uczestnik Ligi Mistrzów w Ekstraklasie. Klub potwierdza hitowy zakup
  3. Z ostatniej chwili. Łukasz Piszczek może wrócić do Ekstraklasy
  4. Legia Warszawa zostanie zaskarżona do FIFA? "To nie jest normalne"
  5. Klub Polaka zmaga się z dramatem. "Chcą nas zniszczyć. Ich marzenie stanie się koszmarem"
  6. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News