PZPN
Youtube
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Kwietnia 2020

Ostatnia wielka reforma Zbigniewa Bońka. Zmiany na pożegnanie z PZPN-em

PZPN w najbliższych miesiącach czekają poważne zmiany. Po zakończeniu obecnej, drugiej już kadencji, z posadą prezesa związku pożegna się Zbigniew Boniek. Zanim to nastąpi, piłkarska centrala chce wprowadzić zmiany w strukturach piłki ligowej. 

PZPN szykuje kolejną wielką zmianę w ligowej piłce. Prezes Zbigniew Boniek nie jest zadowolony z obecnie przyjętej nomenklatury i przed ustąpieniem z fotela szefa związku chce doprowadzić do uproszczenia nazewnictwa klas rozgrywkowych w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Napad na legendę reprezentacji Anglii. Przestępcy związali i uwięzili piłkarza
    2. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców
Marcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bićMarcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bićCzytaj dalej


PZPN szykuje kolejną rewolucję. Prezes nie jest zadowolony z obecnego stanu rzeczy

Prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej nie przypadł do gustu przyjęty od ponad dekady system nazewnictwa poszczególnych klas rozgrywkowych w Polsce. W 2008 roku ówczesny wiceprezes związku Eugeniusz Kolator wprowadził używany do dzisiaj system, który miał upodobnić zmagania ligowe w Polsce do tych z zachodu Europy. Przynajmniej z nazwy. Zmiana ta miała wpłynąć chociażby na prestiż zaplecza Ekstraklasy, od tego momentu nazywanego pierwszą ligą. Zdaniem Zbigniewa Bońka rozwiązanie to wprowadziło wyłącznie chaos, zwłaszcza w niższych ligach.

Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę KrakówZ ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę KrakówCzytaj dalej

Zbigniew Boniek chce wprowadzić zmiany w ligowej strukturze. Pomysł może wejść w życie już od następnego sezonu

Prezes PZPN przed zakończeniem swoich rządów chciałby powrotu do tradycyjnego nazewnictwa kolejnych poziomów ligowych. Zmiana mogłaby obowiązywać już od sezonu 2020/2021 a termin “Ekstraklasa” pozostałby jedynie umowny.


- Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której nazwa I liga będzie zarezerwowana dla Ekstraklasy, choć ona w dalszym ciągu może się określać mianem "Ekstraklasa". Dzisiejsza I liga będzie tak jak dawniej drugą, a po niej w gradacji nastąpi trzecia, którą dziś nazywamy 2. - W ten sposób wszystko będzie jasne i czytelne. Jak ktoś gra w lidze międzywojewódzkiej to będziemy wiedzieć, co to jest, a dzisiejsza nomenklatura jest chaotyczna.- powiedział w rozmowie z Interia.pl Zbigniew Boniek.

Po wprowadzeniu reformy zniknąć miałyby III i IV liga. W ich miejsce pojawiłyby się liga międzywojewódzka i liga wojewódzka. Jeszcze niżej obyłoby się bez zmian. Pozostałyby liga okręgowa oraz klasy A i B.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadku
  2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  3. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń
  4. Arkadiusz Milik bohaterem okładki słynnej gazety. Przyćmił samego Ibrahimovicia
  5. Młody Polak na celowniku wielkich klubów Europy. Wielkie zainteresowanie Ajaxu, Interu i BVB
  6. W aptece już się nie obkupisz. Od dziś resort wprowadza reglamentację leków

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News