PZPN PZP FIFPro
Wikipedia - Ales Sandro
Autor Łukasz Kowalski - 1 Maja 2020

Ogromne kłopoty PZPN. Piłkarze mogą nie otrzymywać swoich wypłat

PZPN musi działać, by uchronić polskie kluby przed bankructwem Jednak, niektóre działania związku i prezesa Bońka nie podobają się piłkarzom. Międzynarodowa organizacja wsparła piłkarzy w ich sprzeciwie wobec działań PZPN-u.

PZPN walczy o to, żeby epidemia koronawirusa nie doprowadziła do upadku polskich klubów. Zgodnie z rządowym planem odmrażania gospodarki i życia społecznego rozgrywki Ekstraklasy i Pucharu Polski mają ponownie ruszyć pod koniec maja.

PZPN uruchomił pomoc dla polskiej piłki

W związku z pandemią koronawirusa i wstrzymaniem meczów polskie kluby tracą źródła dochodów. W marcu prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski powiedział, że straty dla całej polskiej piłki wyniosą około 300 milionów złotych.

Radwańska zrobiła sobie zabieg. Efekt pokazała swoim fanom na Instagramie (FOTO)Radwańska zrobiła sobie zabieg. Efekt pokazała swoim fanom na Instagramie (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Ogromna tragedia, rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara

W związku z tym PZPN uruchomił tak zwany "Pakiet Bońka" - czyli pomoc dla klubów wynoszącą ponad 100 milionów złotych. Jednak to może nie uratować finansów polskich klubów. Dlatego PZPN pojął uchwałę, która pozwala klubom na to, by nie płaciły swoim piłkarzom przez cztery miesiące. Dopiero po tym okresie piłkarz będzie mógł rozwiązać kontrakt z winy klubu.

Piłkarze zaskarżyli uchwałę PZPN-u


PZPN stara się jak może, żeby polskie kluby nie bankrutowały w tym trudnym okresie, jednak według niektórych, nie każda decyzja, którą podejmuje, jest dobra. Niedawno PZPN podjął uchwałę, która wydłuża czas, w którym kluby mogą nie płacić swoim zawodnikom z dwóch do czterech miesięcy. Dopiero po nieotrzymaniu czterech kolejnych pensji piłkarz będzie mógł rozwiązać kontrakt z winy klubu.

Poznaliśmy płeć dziecka Lewandowskich? Znajoma pary się wygadała, nikt się nie spodziewałPoznaliśmy płeć dziecka Lewandowskich? Znajoma pary się wygadała, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Ta decyzja spotkała się z ostrym sprzeciwem Polskiego Związku Piłkarzy, który zaskarżył tę uchwałę do Ministerstwa Sportu.

- Złożenie wniosku do Ministerstwa Sportu poprzedziliśmy rozmowami z zawodnikami i wnioski, które płyną z ich strony, są dla nas jasne: piłkarze nie godzą się na takie rozporządzenie. W ciągu 24 godzin zebraliśmy poprzez ankietę blisko pół tysiąca opinii od zawodników zarówno z Ekstraklasy, jak i niższych lig. Ich opinia jest jasna. 96 proc. piłkarzy uważa wprowadzenie przepisów PZPN za złą decyzję - napisał w oświadczeniu Euzebiusz Smolarek, prezes PZP.

Międzynarodowa organizacja potępia działania PZPN-u

PZP, które zaskarżyła ową uchwałę, zyskało nowego sprzymierzeńca w walce z PZPN. Do sprawy włączyła się FIFPro, czyli organizacja zrzeszająca 60 tysięcy piłkarzy z 65 krajów na świecie. W związku z podjętą przez PZPN uchwałą organizacja wydała oświadczenie, w którym możemy przeczytać: - FIFPro stanowczo potępia decyzję PZPN-u, zarówno jeśli chodzi o same przepisy, jak i sposób ich wprowadzenia. To niewytłumaczalne, że krajowa federacja uważa, że piłkarz może przeżyć i utrzymać rodzinę w tych trudnych czasach bez otrzymywania pensji przez cztery miesiące.

Ponadto FIFPro zapewniła, że PZP ma "pełne wsparcie w staraniach o odwołanie tych uchwał".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali
  2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  3. Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie porodu
  4. Justyna Żyła się zakochała. Poznała prawdziwą piękność i pokazała zdjęcie, które mówi wszystko (FOTO)
  5. Wielka tragedia polskiego sportowca. Dramatyczny wypadek może się skończyć amputacją, lekarze załamują ręce
  6. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News