PZPN
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Grudnia 2020

PZPN wydał pilny komunikat. Chodzi o ustawienie meczu, wszczęto postępowanie

PZPN postanowił zareagować na niepokojące doniesienia na temat jednego z piłkarzy występujących w PKO Ekstraklasie. Zawodnik Pogoni Szczecin Paweł Cibicki został oskarżony przez media o ustawienie meczu, w którym sam brał udział. Choć piłkarz zdecydowanie zaprzeczył, PZPN zdecydował się dogłębnie zbadać sprawę.

  • PZPN zareagował na oskarżenia pod adresem Pawła Cibickiego
  • Piłkarz Pogoni Szczecin miał ustawiać mecze
  • Cibicki od września nie pojawił się na boisku w Ekstraklasie
  • Zawodnik zdecydowanie odpiera zarzuty

PZPN nie zamierza siedzieć z założonymi rękami, gdy jeden z piłkarzy PKO Ekstraklasy jest oskarżony o korupcję. Mowa o Pawle Cibickim, pomocniku Pogoni Szczecin. Media informują o tym, że zawodnik miał ustawić mecz, w którym sam brał udział.

Wielka radość w domu Małyszów. Zdjęcie Izy mówi wszystko, z każdej strony płyną gratulacjeWielka radość w domu Małyszów. Zdjęcie Izy mówi wszystko, z każdej strony płyną gratulacjeCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


PZPN wszczyna postępowanie ws. oskarżonego o korupcję piłkarza

Wczoraj informowaliśmy o szokujących oskarżeniach, jakie padły pod adresem Pawła Cibickiego. Zawodnik Pogoni Szczecin miał podobno dopuścić się ustawienia meczu, w którym sam brał udział. Chodzi o mecz ligi szwedzkiej pomiędzy IF Elfsborg a Kalmar FF.

Cibicki w tym spotkaniu został ukarany przez sędziego żółtą kartką. To właśnie za to zagranie miał później otrzymać zapłatę w wysokości 300 tysięcy koron szwedzkich, czyli około 13 tys. złotych. Sprawę nagłośniły portal BT.se, a także Radio Sverige.

Zawodnik “Portowców” zdążył już odnieść się do zarzutów. Na antenie wspomnianego Radio Sverige zdecydowanie zaprzeczył oskarżeniom o korupcję. Nie chciał jednak szerzej wytłumaczyć, skąd mogły wziąć się tę oskarżenia.

- Nigdy nie byłem zamieszany w ustawianie meczów i nie chcę komentować sprawy - powiedział krótko 26-latek. Sprawa jednak będzie miała dalszy ciąg.

Przed chwilą media podały druzgocące wiadomości. Zmarł uwielbiany mistrz olimpijski, był legendą sportuPrzed chwilą media podały druzgocące wiadomości. Zmarł uwielbiany mistrz olimpijski, był legendą sportuCzytaj dalej


Paweł Cibicki pod lupą PZPN

Na doniesienia o Pawle Cibickim postanowił zareagować Polski Związek Piłki Nożnej. Szwedzka federacja poinformowała PZPN, że w sprawie Cibickiego toczy się postępowanie karne. Dlatego też rzecznik dyscyplinarny Adam Gilarski postanowił przyjrzeć się sprawie.

W sprawie zawodnika, który występuje na polskich boiskach od lutego tego roku, wszczęto postępowanie wyjaśniające. Nie wiemy na razie, jakie konsekwencje grożą Cibickiemu, jeśli oskarżenia okażą się prawdziwe.

Ofensywny gracz od września nie pojawił się na boisku. Paweł Cibicki jest stale pomijany przez trenera Pogoni Szczecin Kostę Runjaicia przy ustalaniu składu na kolejne mecze. Jeśli faktycznie ma coś na sumieniu, być może już więcej nie zobaczymy go na polskich boiskach.

Paweł Cibicki w barwach klubu PKO Ekstraklasy wystąpił do tej pory w 19 spotkaniach. W tym sezonie meldował się na placu gry tylko cztery razy. Dla drużyny z Pomorza zdobył trzy gole. W ostatnim czasie przyznał się do uzależnienia od hazardu.

Źródło: WP SportoweFakty

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News