PZPN
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Kwietnia 2020

Poznaliśmy nowego prezesa PZPN? Zadziwiające doniesienia, kibice są oburzeni

PZPN pod koniec października miał zdecydować, kto przejmie władzę po ustępującym prezesie Zbigniewie Bońku. W gronie faworytów do objęcia stanowiska wymieniano aktualnego wiceprezesa Marka Koźmińskiego oraz prezesa Jagiellonii Białystok, Cezarego Kuleszę. Okazuje się jednak, że możemy być świadkami zadziwiającego rozstrzygnięcia.

PZPN w najbliższych miesiącach czekają zmiany. Po dwóch kadencjach z fotela prezesa ustąpić ma Zbigniew Boniek. Z powodu pandemii koronawirusa rząd pracuje nad projektem tarczy antykryzysowej, która w znacznym stopniu może wpłynąć na plany piłkarskiej centrali.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żona upokorzyła go przed internautami. "Polski Messi" pokazał klasę i został gwiazdą programu Canal Plus
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
Patogwiazda Fame MMA zrobiła sobie wulgarną, nagą sesję. Tylko dla dorosłychPatogwiazda Fame MMA zrobiła sobie wulgarną, nagą sesję. Tylko dla dorosłychCzytaj dalej


PZPN musi zweryfikować plany dotyczące wyboru nowego prezesa

W obliczu pandemii koronawirusa polski rząd postanowił opracować tak zwaną tarczę antykryzysową, czyli szereg rozwiązań, które mają na celu ochronę naszego państwa i jego obywateli przed kryzysem. Nowa ustawa jak się okazuje, może mieć wpływ również na wybory PZPN zaplanowane na koniec października. Ze swojego stanowiska ustąpić miał dotychczasowy prezes Zbigniew Boniek, który sprawował władzę już przez dwie kadencje.

Przejął on dowodzenie w Polskim Związku Piłki Nożnej w 2012 roku i sprawował je również po kolejnych wygranych wyborach przed czterema laty. Według przepisów po dwóch wypełnionych kadencjach musi zakończyć prezesurę. W świetle zapisów nowej ustawy jak się okazuje, Boniek może jednak zachować stanowisko.

Zdjęcia młodziutkiej córki Adama Małysza wprawiają w osłupienie. Upodobniła się do potworaZdjęcia młodziutkiej córki Adama Małysza wprawiają w osłupienie. Upodobniła się do potworaCzytaj dalej


Zbigniew Boniek może pozostać na swoim stanowisko przez kolejny rok

"W przypadku upływu kadencji organów polskiego związku sportowego do 31 grudnia 2020 roku kadencja tych organów ulega przedłużeniu do 30 września 2021 roku". - brzmi zapis w projekcie tarczy antykryzysowej.

Oznacza to, że w przypadku wewnątrz kilku związków sportowych w Polsce, między innymi właśnie PZPN, ale też na przykład Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wybory na nowego szefa mogłyby się odbyć dopiero po igrzyskach olimpijskich, tak jak to było do tej pory. Przeniesienie imprezy przez MKOl na następny rok sprawia, że Zbigniew Boniek może pełnić swoją funkcję rok dłużej. W rozmowie ze Sport.pl zabrał on głos w sprawie.

- Nie wiem jeszcze, o co dokładnie chodzi, przede wszystkim: nie wiem, czy to miałoby być obligatoryjne wydłużenie kadencji, czy byłaby dowolność. PZPN w ogóle o coś takiego nie prosił, nastawiał się na wybory 27 października. To jest raczej robione z myślą o związkach innych letnich sportów olimpijskich, w związku z przełożeniem igrzysk o rok, żeby nie wybierać nowego prezesa przed zakończeniem cyklu olimpijskiego - tłumaczy prezes PZPN. - powiedział aktualny prezes PZPN.

Żródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 600 osób nie żyje, chcieli uchronić się przed koronawirusem. Smutne wiadomości ze świata
  2. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  3. Reprezentant Polski o krok od hitowego transferu. Agent piłkarza zdradził, w jakim mieście ma zagrać
  4. Bayern rusza po wielkie zakupy. Klub chce sprowadzić aż czterech znanych piłkarzy
  5. Zagraniczny gwiazdor Ekstraklasy opowiedział przed tysiącami o swojej miłości. Zakochał się w pięknej Polsce
  6. Będzie dodatkowy dzień wolny od pracy? Morawiecki ma nowe prawo, może go ogłosić lada dzień

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News