Zbigniew Boniek
YouTube WeszłoTV
Autor Piotr Mika - 9 Października 2020

Były pracownik PZPN bezlitośnie punktuje Zbigniewa Bońka. "Według pana to jest w porządku?"

PZPN od ośmiu lat pozostaje pod rządami Zbigniewa Bońka, który przejął stery po Grzegorzu Lacie. Początkowo obecny prezes cieszył się dużym poparciem, jednak z biegiem lat coraz więcej osób domaga się, aby ten ustąpił ze stanowiska. Teraz oburzony decyzję PZPN-u jest jeden z polskich byłych sędziów międzynarodowych.

PZPN w ostatniej chwili dokonał bardzo poważnej zmiany przed jednym z bardzo ważnych spotkań. Taka decyzja oburzyła nie tylko część polskich kibiców, ale również jednego z najbardziej poważanych asystentów w kraju, który zakończył już swoją karierę. Zwraca się on bezpośrednio do prezesa polskiego związku, aby ten wytłumaczył całą sytuację.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragedia obiegła Polskę. Anna Pęksa zginęła w wypadku samochodowym, jej zasługi dla sportu są bezgraniczne
  2. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Córka Adama Małysza nie wytrzymała. Kiedy była małą dziewczynką, bardzo się bała, wszystko przez ojcaCórka Adama Małysza nie wytrzymała. Kiedy była małą dziewczynką, bardzo się bała, wszystko przez ojcaCzytaj dalej

PZPN w ostatniej chwili zmienia sędziego Superpucharu Polski

Cała sprawa dotyczy nagłego, niespodziewanego kroku, jaki podjął PZPN przed piątkowym meczem Legii Warszawa z Cracovią. Obie drużyny zmierzą się ze sobą już dziś w Warszawie, a stawką będzie właśnie Superpuchar Polski. Dosłownie kilka godzin przed spotkaniem piłkarska centrala postanowiła zmienić arbitra głównego tego starcia.

Jeśli wierzyć PZPN-owi, sama zmiana została wymuszona kłopotami zdrowotnymi pierwotnie wyznaczonego sędziego, Mariusza Złotka. Dużo kontrowersji wywołał natomiast wybór jego zastępcy. Zamiast Złotka mecz poprowadzi Wojciech Myć, co nie spodobało się nie tylko kibicom, ale i osobom związanych ze środowiskiem sędziowskim.

Zbigniew Boniek nie miał pojęcia, że nagrywa go kamera. Jego zachowanie absolutnie zaskoczyło widzów (WIDEO)Zbigniew Boniek nie miał pojęcia, że nagrywa go kamera. Jego zachowanie absolutnie zaskoczyło widzów (WIDEO)Czytaj dalej

Były asystent krytykuje Zbigniewa Bońka

Rafał Rostkowski to jedna z kluczowych postaci odpowiedzialnych za rozwój zawodu sędziego w Polsce. Był jednym z trzech pierwszych sędziów zawodowych w kraju i publicznie nawoływał do tego, aby systematycznie zwiększać liczbę zawodowych arbitrów zatrudnionych w naszej lidze. Jako asystent brał udział w meczach Ekstraklasy, Pucharu UEFA, Ligi Mistrzów, czy eliminacji mistrzostw świata i Europy.

Teraz Rostkowski skrytykował PZPN oraz Zbigniewa Bońka za to, że na sędziego Superpucharu Polski wybrano Wojciecha Mycia, który nie cieszy się dobrymi opiniami w środowisku oraz wśród kibiców. - Panie prezesie Boniek, czy tu też według pana wszystko jest w porządku? "Zostawmy to"? Nie. Proszę spojrzeć w oczy kibicom i tysiącom sędziów, którzy nie nazywają się Marcin Boniek, Łukasz Bednarek ani Wojciech Myć, i wytłumaczyć, jakie są zasady awansu i spadku sędziów w Polsce - napisał na Facebooku Rafał Rostkowski.

Były asystent sędziowski przekonuje, że w Polsce są setki arbitrów, którzy aktualnie są po prostu lepsi niż Wojciech Myć. Według niego sędzia wyznaczony do prowadzenia meczu o Superpuchar Polski nie zasługuje nawet na rozstrzyganie spotkań w Ekstraklasie, a co dopiero starcia o trofeum. - Dlatego, że są setki lub tysiące innych sędziów, bardziej utalentowanych lub lepszych, a sędziowaniem w Ekstraklasie ten arbiter w powszechnym odczuciu, także moim, absolutnie nie zasługuje ani na sędziowanie na tym szczeblu, ani tym bardziej meczu o Superpuchar - tłumaczy Rostkowski w jednym z komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
  2. Szczeniak, którego możesz nosić w kieszeni. Adopcja psa w wyjątkowy sposób, wielu może być zaskoczonych
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" jest w ciąży. Aktorka pochwaliła się ciążowym brzuszkiem na Instagramie

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News