PZPN
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Września 2020

Z ostatniej chwili. Znamy kolejne szczegóły wtargnięcia CBA do siedziby PZPN

PZPN znalazł się w samym środku tzw. afery melioracyjnej, przez co do siedziby związku w Warszawie wtargnęli funkcjonariusze CBA. Śledczy dokładnie przeszukali budynek i sprawdzili dokumentację związku. Jak się okazało, sprawdzano nie tylko nieprawidłowości, w których udział mógł mieć Zachodniopomorski ZPN, ale również inne działania piłkarskiej centrali. 

PZPN w ostatnich dniach musiał udostępnić siedzibę związku funkcjonariuszom CBA, którzy prowadzą śledztwo w sprawie tzw. afery melioracyjnej. Śledczy interesowali się jednak nie tylko dokumentacją związaną z tą sprawą, ale również innymi prowadzonymi przez PZPN działaniami.

Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletceZnęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pilne informacje z ostatniej chwili. Koronawirus w PZPN, dwie osoby są zakażone, znamy szczegóły
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone


PZPN znalazł się pod lupą CBA

W czwartek funkcjonariusze CBA weszli do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej, by dokonać przeszukania w sprawie tzw. afery melioracyjnej. Przypomnijmy, że w latach 2011-2013 miało dojść do poważnych nieprawidłowości finansowych z udziałem Fundacji działającej w imieniu AZS Koszalin SA.

Wspomniana fundacja miała podpisać umowy z Zakładami Chemicznymi na usługi reklamowe, jednak jak się okazało, część pieniędzy od ZC nie trafiało na konto AZS-u, a na konto innej fundacji, następnie na konto spółki i wreszcie jej wspólników. - W konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 milionów złotych - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Teraz dowiadujemy się, że działania CBA wykraczały poza badanie szczegółów afery melioracyjnej. Funkcjonariusze mieli również być zainteresowani działaniem PZPN w wielu innych aspektach.

Justyna Żyła wypina się na zdjęciu, a jej fani atakują Piotra. Reakcja ludzi nie pozostawia złudzeńJustyna Żyła wypina się na zdjęciu, a jej fani atakują Piotra. Reakcja ludzi nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej


CBA zainteresowało się działaniem PZPN

Jak poinformował “Przegląd Sportowy” CBA sprawdzało również dokumenty dotyczące wyboru sędziów na mecze PKO Ekstraklasy w sezonie 2018/2019. Ma to zapewne związek z byłym sędzią meczów Ekstraklasy Łukaszem B., który został zatrzymany w związku z aferą kilka miesięcy temu.

Oprócz tego śledczych zainteresowała także dokumentacja dotycząca organizacji meczów reprezentacji Polski w futsalu, a także mistrzostw Polski w piłce plażowej, produkcji gadżetów reklamowych i innej dokumentacji związanej z Zachodniopomorskim ZPN. CBA chciało również poznać szczegóły współpracy PZPN z jego partnerami, a także zasad sprzedaży biletów na mistrzostwa Europy w 2016 roku.

Oprócz tego funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zażądali numerów służbowych telefonów kilku pracowników PZPN, w tym sekretarza generalnego Macieja Sawickiego, wiceprezesa Jana Bednarka i dwóch innych niewymienionych osób. Kontrola w siedzibie związku zakończyła się w piątek.

Źródło: Meczyki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnicze nasiona z Chin zbadane. Wiemy już co docierało w paczkach
  2. Odnaleziono wrak gigantycznego krążownika z okresu wojny. Wiemy jak wyglądał przed zatonięciem [wideo]
  3. Już dzisiaj może dojść do prawdziwego hitu transferowego. Legia Warszawa sprowadza prawdziwą gwiazdę
  4. Gigantyczny skandal w Lidze Mistrzów. Miało dojść do wielkiego fałszerstwa, klub czuje się oszukany
  5. Była oficjalna oferta za Messiego. Wyciekły dokumenty, bajońskie sumy dla Argentyńczyka
  6. Do tej pory był normalnym górnikiem. Dzięki wielkiemu odkryciu w ciągu doby stał się milionerem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News