PZPN Michniewicz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 12 Października 2020

PZPN zwolnił trenera reprezentacji. Szkoleniowiec jest wściekły, wyciekły szczegóły rozmów

PZPN musi się mierzyć z małym kryzysem w swoich szeregach. W poniedziałek wyszło na jaw, że we wtorek Czesław Michniewicz po raz ostatni poprowadzi reprezentację Polski do lat 21. Jak się okazuje, upublicznienie tej informacji zirytowało szkoleniowca, który miał inne plany związane z kadrą.

PZPN w poniedziałek znalazł się w środku małego kryzysu. Tomasz Smokowski w programie "Misja futbol" poinformował, że Czesław Michniewicz przestanie być selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21 i zastąpić ma go Jacek Magiera. Jak się okazuje trener Michniewicz miał inne plany związane z młodzieżową kadrą.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Iga Świątek poruszyła nas do granic. Tuż po finale Rolanda Garrosa zrobiła coś pięknego, łzy same cisną się do oczu
  2. Obniżyli im emerytury. W sądzie już ponad 25 tys. odwołań
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Reprezentacja Polski zmienia trenera. Znamy nazwisko nowego selekcjoneraReprezentacja Polski zmienia trenera. Znamy nazwisko nowego selekcjoneraCzytaj dalej

PZPN w środku małego kryzysu

Sprawa odejścia Michniewicza z reprezentacji młodzieżowej sięga połowy września. Wtedy trener otrzymał propozycję objęcia Legii Warszawa. Szkoleniowiec otrzymał zgodę na poprowadzenie mistrzów Polski i łączenie tego z pracą w kadrze młodzieżowej. Niedawno do sytuacji odniósł się Zbigniew Boniek w programie "Cafe Futbol".

- Ja jestem człowiekiem, który zostawia ludziom możliwość wyboru. Powiedziałem Michniewiczowi, że jeśli chce zostawić reprezentacje U-21, to trudno, to niech idzie do Legii. Na pewno dostanie tam kilka razy więcej niż w związku - zdradził prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Media informowały, że Czesław Michniewicz miał początkowo poprowadzić drużynę w dwóch październikowych meczach eliminacji do mistrzostw Europy z Serbią i Bułgarią. Jak informuje Sport.pl, to, czy trener dalej będzie prowadził drużynę w litopadzie miało zależeć od wyników właśnie tych dwóch meczów w październiku.

Robert Lewandowski kontuzjowany. Wiemy, w jakim stanie jest kapitan reprezentacji PolskiRobert Lewandowski kontuzjowany. Wiemy, w jakim stanie jest kapitan reprezentacji PolskiCzytaj dalej

Trener jest wściekły

Jak informuje serwis, Michniewicz myślał, że z kadrą pożegna się po listopadowych spotkaniach. Jednak w poniedziałek Tomasz Smokowski poinformował, że wtorkowy mecz będzie jego ostatnim w roli selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 i w listopadzie drużynę poprowadzi najprawdopodobniej Jacek Magiera.

Jak informuje Sport.pl, Michniewicz nie przyjął tej informacji dobrze. Według serwisu ta wiadomość go zirytowała. Szybko przekazał drużynie, ze spotkanie z Bułgarią będzie jego ostatnim w roli selekcjonera reprezentacji Polski. - Na nieco ponad dobę przed meczem, pewnie nie było to coś, na czym chciał się skupiać, ale życie na młodzieżowej kadrze płynie swoim rytmem. W poniedziałek ostatni trening, we wtorek pożegnalny mecz - czytamy na stronie serwisu.

- PZPN prawdopodobnie wolał zakończyć współpracę, która w takiej formule nie miała przyszłości - Boniek od początku zaznaczał, że godzenie dwóch funkcji na dłuższą metę nie wchodzi w grę - bo w listopadzie chciał, by kadrę poprowadził już nowy selekcjoner - informuje Sport.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  2. NASA udostępniła niesamowite nagranie. Widok zapiera dech w piersi, planeta jest gigantyczna
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Pamiętacie „Matki, żony i kochanki”? Poruszające słowa Anny Romantowskiej, serialowej Wiktorii, o byłym mężu

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News