PZPN
instagram.com/laczynaspilka
Autor Mateusz Wysokiński - 13 Marca 2020

PZPN wydał komunikat ws. meczów reprezentacji Polski. Kibice wejdą na stadion?

PZPN zareagował na plotki mówiące o tym, że spotkania reprezentacji Polski z Finlandią i Ukrainą zostaną odwołane. Głos w sprawie informacji zabrał wiceprezes związku i były piłkarz Udinese Calcio - Marek Koźmiński. Uczestnik mundialu w 2002 roku przekazał informację na temat tego, czy kibice Biało-czerwonych zostaną wpuszczeni na mecze kadry.

PZPN odniósł się do informacji portalu weszlo.pl. Redaktor naczelny popularnego portalu internetowego - Krzysztof Stanowski doniósł, że zawody towarzyskie między Polską a Ukrainą i Finlandią zostaną odwołane. Marek Koźmiński, który jest wiceprezesem związku, powiedział, czy spotkania towarzyskie przygotowujące kadrę do Euro 2020 się odbędą i czy kibice naszej drużyny narodowej będą mogli pojawić się na stadionie.

Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam MałyszPolscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam MałyszCzytaj dalej

PZPN komentuje plotkę. Marek Koźmiński zabiera głos

Koźmiński, w imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej zaprzeczył informacji podanej przez Stanowskiego w sprawie odwołania spotkań reprezentacji Polski. Działacz związku zaznaczył, że sytuacja jest jednak dynamiczna i kluczowe decyzje w sprawie dalszej organizacji spotkań zostaną podjęte we wtorek. Wtedy to UEFA zorganizuje wideokonferencję z udziałem wszystkich przedstawicielami europejskiej organizacji piłkarskiej.

- Zdajemy sobie sprawę z ogromu problemu, który dotyka nasze społeczeństwo, w tym także piłkę nożną, ale jeśli mógłbym o coś zaapelować do wszystkich, to bardzo apeluję o spokój. Bo żadne oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły. Te zapadną najprawdopodobniej we wtorek, bo na ten dzień UEFA zaplanowała telekonferencję z przedstawicielami wszystkich 55 zrzeszonych federacji - mówi wiceprezes związku.

Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaArtur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaCzytaj dalej

Koźmiński odpowiada na decyzję polskiego rządu

Kandydat na prezesa PZPN przyznał, że jak na razie, związek obowiązują przepisy wdrożone przez polski rząd. Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki wprowadził w tym tygodniu zakaz imprez masowych, a więc takich, z uczestnictwem 1000 osób. Wszystko się może jednak zmienić, a sam Koźmiński apeluje o spokój i niepowielanie plotek.

- Wiadomo, że życie ludzkie jest najważniejsze, a sytuacja jest dynamiczna, kryzysowa. Ale my też nie żyjemy na bezludnej wyspie. PZPN też ma nad sobą ograny, choćby wspomnianą UEFA, która podejmuje pewne decyzje. Inną instytucją jest też polski rząd, który na razie zakazał zgromadzeń publicznych powyżej tysiąca osób. Jeśli wprowadzone zostaną kolejne zakazy, w sekundę się do nich dostosujemy. I od razu o tym poinformujemy. Na razie jednak jeszcze raz apeluję o spokój, pewną wstrzemięźliwość. Bo informacje, które zalewają media, są chwytliwe, ale nie są do końca prawdziwe. Powtarzam: nie ma jeszcze żadnych oficjalnych decyzji o odwołaniu marcowych meczów reprezentacji - mówi były reprezentant Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News