PZPN
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 16 Kwietnia 2020

Pojawił się nowy kandydat na prezesa PZPN. Ma na koncie spore sukcesy

PZPN pozostanie pod "władaniem" Zbigniewa Bońka co najmniej do października. Z powodu epidemii koronawirusa, wybory w Związku mogą się jednak nie odbyć w terminie. Jeśli rzeczywiście zostaną przesunięte, do gry wkroczy nowy kandydat.

Były prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski był gościem programu "Hejt Park" na antenie Kanału Sportowego. Jedno z pytań dotyczyło jego planów, dotyczących ewentualnego startu w wyborach na szefa piłkarskiej centrali. Popularny "Leśny" nie wahał się przy odpowiedzi.

Do Polski dotarły najgorsze wiadomości. Nie żyje legenda piłki nożnej, przegrała długą walkę z chorobąDo Polski dotarły najgorsze wiadomości. Nie żyje legenda piłki nożnej, przegrała długą walkę z chorobąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat na temat pożaru w Czarnobylu. Dotyczy on naszego kraju

PZPN pod berłem Leśnodorskiego?

- Uważałem, że w tym roku nie jestem na to gotowy z wielu względów. Jak Marek Koźmiński się zdecydował, to byłem przekonany, że to bardzo dobra kandydatura. Trzymałem za niego kciuki. Nawet miałem okazję się z nim spotkać, rozmawialiśmy sporo i zaoferowałem pomoc. Życie napisało swój scenariusz. W ostatnich tygodniach okazało się, że Zbyszek Boniek zostanie na jeszcze jeden rok. To optymalne rozwiązanie - tłumaczył.

Leśnodorski oświadczył jednak, że za rok sytuacja będzie już zupełnie inna. - W międzyczasie obiecałem swoim wspólnikom w kancelarii, że nie będę kandydował teraz w wyborach, ponieważ mamy dużo pracy i podchodzę do tego odpowiedzialnie. Wydaje mi się, że za rok to może być dobry moment, więc nie wykluczam - zadeklarował.

Poznaliśmy ostatniego w karierze rywala Marcina Najmana. Gwiazdor przyjął wyzwanie na Fame MMAPoznaliśmy ostatniego w karierze rywala Marcina Najmana. Gwiazdor przyjął wyzwanie na Fame MMACzytaj dalej

"Leśny" wykorzysta doświadczenie z Legii?

W latach 2012-2017 Leśnodorski był prezesem Legii Warszawa. Był to doskonały okres dla stołecznego klubu - w tym czasie "Wojskowi" zdobyli aż 4 mistrzostwa Polski, 4 krajowe puchary i, co najważniejsze, awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tam spisali się powyżej oczekiwań, zajmując trzecie miejsce i m.in. remisując z późniejszym triumfatorem rozgrywek Realem Madryt.

Oprócz Leśnodorskiego, wcześniej otwarcie o kandydowaniu mówił Marek Koźmiński, obecnie piastujący funkcję wiceprezesa PZPN. Spekuluje się również o starcie prezesa Jagiellonii Białystok Cezarego Kuleszy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska zupełnie straciła cierpliwość. "Wszyscy mamy prawo czuć duży zawód i rozżalenie"
  2. Wchodzą, gdy lokatorzy są w środku, kradną dosłownie wszystko. Ludzie boją się włamywaczy
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Onet: Wojewoda zmusił medyków do walki z koronawirusem. Po odmowie dostali mandaty na 5 tys. zł

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News