PZPN
AFPEAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Kwietnia 2020

Szczere wyznanie byłego prezesa PZPN. Wyrzucił selekcjonera, żeby ratować własną skórę

PZPN w najbliższych miesiącach czeka kolejna zmiana na stanowisku prezesa. Za czasów rządów Zbigniewa Bońka reprezentacja Polski odniosła największe sukcesy od lat. Jeden z jego poprzedników zdobył się na szczere wyznanie i przyznał do błędnej decyzji w czasach, gdy rządził związkiem.

PZPN pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku wybrał na stanowisko prezesa Michała Listkiewicza. Były sędzia międzynarodowy w ciągu 10 lat na stanowisku szefa związku popełnił błąd, do którego przyznał się dopiero po latach.

Marcin Najman zostanie youtuberem. Razem ze swoim pierwszym gościem da prawdziwy showMarcin Najman zostanie youtuberem. Razem ze swoim pierwszym gościem da prawdziwy showCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)
  2. Biedronka rusza naprzeciw obecnym wymaganiom. W każdym sklepie popularnej sieci kupimy maseczki ochronne


PZPN na początku wieku kierował Michał Listkiewicz. Były prezes przyznał się do błędu

Kadencja Michała Listkiewicza na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zapamiętana zostanie przede wszystkim z dwóch awansów do imprez rangi mistrzowskiej. Najpierw, po szesnastu latach przerwy, w 2002 roku kadrze prowadzonej przez Jerzego Engela udało się zakwalifikować na mundial w Korei Południowej i Japonii. Kilka lat później już pod wodzą Leo Beenhakkera, nasi zawodnicy wywalczyli prawo startu w mistrzostwach Europy po raz pierwszy w dziejach polskiej piłki.

Po latach Listkiewicz postanowił przyznać się do błędu, jaki popełnił w czasach, gdy kierował związkiem. Dotyczy ona występu Polaków na mundialu w Niemczech w 2006 roku. “Biało-czerwoni” zakończyli zmagania w turnieju już na fazie grupowej, po porażkach z Ekwadorem i Niemcami, oraz zwycięstwie na pocieszenie z Kostaryką. Za winnego klęski uznano Pawła Janasa, któremu zarzucano szereg złych decyzji, jak choćby niepowołanie do kadry Jerzego Dudka czy Tomasza Frankowskiego.

Gorące zdjęcie Justyny Żyły. Była żona skoczka nie ma na sobie żadnych ubrań (FOTO)Gorące zdjęcie Justyny Żyły. Była żona skoczka nie ma na sobie żadnych ubrań (FOTO)Czytaj dalej


Listkiewicz zwolnił trenera po kompromitacji kadry, by ratować swoją skórę

Po latach w obronę swojego dawnego podwładnego postanowił wziąć właśnie ówczesny prezes PZPN, który w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” zdradził, że zwolnienie Janasa było błędem.

- W przypadku Janasa niepotrzebnie uległem presji politycznej oraz medialnej i zwolniłem go z funkcji selekcjonera po mistrzostwach świata w 2006 roku. To była jego inicjatywa, jednak ja absolutnie nie powinienem się zgodzić. Występ w Niemczech wcale nie był tragiczny. Z grupy nie wyszliśmy, ale hańby też nie przynieśliśmy. Jednak cała atmosfera, presja mediów, nacisk polityczny, z panem ministrem Lipcem na czele, spowodowały, że ratując swoją skórę, wyrzuciłem Pawła z sań. Niepotrzebnie. - przyznaje Listkiewicz.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zmiany w Polsce. Premier zdradził cały plan, wiadomo co z hotelami i wakacjami
  2. Jak długo będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia na konferencji rozwiał wszystkie wątpliwości
  3. Kiedy wrócą rozgrywki piłki nożnej i Ekstraklasy? Ogłoszono oficjalny komunikat, wszystko jasne
  4. Tomasz Hajto wyzwany na pojedynek w MMA. "Ma większe doświadczenie w bójkach pod dyskoteką"
  5. Kibice i piłkarze błagali. Mimo to, władze rozebrały budynek klubowy. Drużyna może przestać istnieć
  6. Morawiecki zabrał głos w kwestii zamkniętych granic. Musimy uzbroić się w cierpliwość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News