PZPN
Youtube TVP Sport
Autor Piotr Mika - 19 Września 2020

Interwencja CBA w PZPN. Związek wysłał tajemniczy list w tej sprawie

PZPN choć ma się dobrze, to w ostatnim czasie znajduje się pod coraz większym ostrzałem, głównie za sprawą Zbigniewa Bońka, który jest coraz bardziej krytykowany za swoje decyzje. Co więcej, niedawno do siedziby piłkarskiej centrali oraz siedzib wojewódzkich związków weszli agenci CBA. Teraz PZPN przesłało wojewódzkich związków raport nt. swojej współpracy z firmą należącą do rodziny Zbigniewa Bońka.

PZPN wraz ze Zbigniewem Bońkiem musi tłumaczyć się ze współpracy z firmą należącą do Romualda Bońka, czyli brata prezesa polskiej centrali piłkarskiej. Szef PZPN-u w niedawnej rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM mówił, że firma Mikrotel nie ma bezpośredniego związku z PZPN-em. Teraz jednak do wojewódzkich związków trafił raport dotyczący współpracy z wyżej wymienioną firmą.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy wyszło na jaw, kto jest dziadkiem Adama Małysza, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o prawdziwą legendę
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Media są zgodne, gwiazda TVN bierze ślub ze znanym polskim dziennikarzem sportowym. Niewiele osób wiedziało, że są razem
Wielki Bartosz Zmarzlik znów triumfuje. Polak jedzie po mistrzostwo świataWielki Bartosz Zmarzlik znów triumfuje. Polak jedzie po mistrzostwo świataCzytaj dalej

PZPN wysyła raport do wojewódzkich związków

Sprawa nabrała tempa kilka dni temu, gdy do siedzib PZPN-u, wojewódzkich związków oraz firmy Mikrotel weszli agenci CBA, aby zabezpieczyć dowody w sprawie tzw. afery melioracyjnej. Wcześniej jednak Piotr Nisztor z Gazety Polskiej atakował Zbigniewa Bońka, sugerując że ten wyprowadza związkowe pieniądze za pośrednictwem firmy Mikrotel, zarządząną przez jego brata.

- Pan Nisztor pisze, że wyprowadzam pieniądze z PZPN-u poprzez rodzinną firmę, co jest kompletną nieprawdą. (....) Firma Mikrotel od 20 lat ustawia stelaże na meczach, nie tylko piłkarskich, ale też siatkówce, koszykówce, żużlu. Robienie afery z tego, że ktoś uczciwie pracuje i nie ma żadnych kontaktów z PZPN-em, to nieporozumienie - mówił Zbigniew Boniek na antenie RMF FM.

Okazuje się jednak, że PZPN z Mikrotelem współpracował bezpośrednio i właśnie ta informacja została zawarta w raporcie centrali wysłanych do wojewódzkich związków. Miało to miejsce w okresie 23.08.2017-30.09.2018. Później wrócono do poprzedniego modelu współpracy - Mikrotel jest podwykonawcą firmy Lagardere (wcześniej Sportfive), która świadczy usługi dla PZPN.

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Polak z kolejną prestiżową nagrodąRobert Lewandowski się nie zatrzymuje. Polak z kolejną prestiżową nagrodąCzytaj dalej

Jaki związek ze sprawą ma Zbigniew Boniek?

Piotr Nisztor zarzuca Bońkowi, że wciąż nie wiadomo ile dokładnie zarabia firma prowadzona przez jego brata na współpracy z polskim związkiem. W części raportu możemy jednak znaleźć zapewnienia, że przez 20 lat nie dochodziło do żadnych nieprawidłowości.

- W okresie 20 lat współpracy Sportfive z Mikrotel, spółka ta nigdy nie brała udziału ani nie pośredniczyła w sprzedaży praw marketingowych, medialnych i telewizyjnych należących do PZPN. Mikrotel w roli typowego podwykonawcy był i jest wyłącznie odpowiedzialny za kompleksową obsługę wskazanych wydarzeń sportowych w zakresie produkcji, magazynowania i logistyki materiałów brandingowych - napisano w raporcie.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzą kolejne zmiany w segregacji śmieci. System może się zmienić nie do poznania
  2. Wielki sekret Japonii ujawniony. Minister obrony powiedział prawdę. Chodzi o UFO
  3. Zbigniew Boniek nagle wydał pilne oświadczenie. W końcu przerwał milczenie, padły mocne słowa
  4. Waldemar Fornalik odsunięty od drużyny przed meczem el. LE. Trener Piasta Gliwice chory na COVID-19
  5. Ogromny skandal w sporcie. Podawał podopiecznym doping na stacjach benzynowych i w fast foodach
  6. Pamiętacie Mareczka z "Czterdziestolatka"? Nie do wiary, czym się teraz zajmuje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News