PZPN
Zestadionu.pl
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 20 Maja 2020

PZPN rozwiązał palący problem polskiej piłki. Kibice gratulują decyzji

PZPN podjął bezprecedensową decyzję w sprawie, która w ostatnich dniach do czerwoności rozgrzała polskie media. W środę 20 maja Komisja ds. Nagłych PZPN zadecydowała o awansie dwóch trzecioligowców do wyższej klasy rozgrywkowej.

Do II ligi awansowały Motor Lublin oraz Hutnik Kraków. Zarówno Motor, jak i Hutnik miały w momencie przerwania rozgrywek po 36 punktów w tabeli grupy IV trzeciej ligi. Na pierwszej lokacie znajdował się jednak Hutnik, który wygrał jedno bezpośrednie spotkanie pomiędzy zainteresowanymi drużynami. W miniony weekend prowadzący w tym sezonie rozgrywki Lubelski Związek Piłki Nożnej zinterpretował jednak przepisy w ten sposób, że to Motor dzięki lepszemu bilansowi bramek uzyska awans do II ligi.

Były prezes PZPN był molestowany przez księdza. Wstrząsające szczegóły, miał tylko 6 latByły prezes PZPN był molestowany przez księdza. Wstrząsające szczegóły, miał tylko 6 latCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

PZPN zastosował salomonowe rozwiązanie

Decyzja lubelskiego związku wywołała ogromne kontrowersje. Liczni krytycy rozwiązania twierdzili, że należy zorganizować mecz barażowy pomiędzy obiema drużynami, który rozstrzygnie, kto awansuje do II ligi. W związku z tym Zbigniew Boniek zwołał zebranie Komisji ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która przeanalizowała sprawę. Ta postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi, która zostanie powiększona.

"Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania" - oświadczył Zbigniew Boniek na łamach portalu Łączy Nas Piłka.

Kolejny Polak bliski przenosin do Serie A. Włosi oferują gigantyczne pieniądze, chodzi o piłkarza z EkstraklasyKolejny Polak bliski przenosin do Serie A. Włosi oferują gigantyczne pieniądze, chodzi o piłkarza z EkstraklasyCzytaj dalej

Hutnik nie posiada się z radości

Jak nietrudno się domyślić, kibice Hutnika Kraków przyjęli decyzję PZPN z wielkim entuzjazmem. Satysfakcji nie ukrywa również prezes klubu Artur Trębacz. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Okoliczności tego awansu będziemy wspominać bardzo długo. Mam nadzieję, że awansujemy z pierwszego miejsca, bo inaczej sobie tego nie wyobrażam. Dziś się cieszymy, ale też zaczynamy przygotowania do drugiej ligi. Bardzo cieszymy się, że Hutnik po wielu latach wraca na szczebel centralny - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W słowa Andrzeja Dudy aż trudno uwierzyć. Mówił o polskiej turystyce
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Adam Małysz opowiedział o swojej tajemniczej pasji. Zaraził nią Kamila Stocha
  4. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  5. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"
  6. Już 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News