PZPN kara Ekstraklasa Cracovia
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 27 Lipca 2020

Z ostatniej chwili. PZPN ogłosił ważną informację, legendarny polski klub dostanie gigantyczną karę

PZPN postanowił ogłosić dziś informację, na którą czekały tysiące kibiców z całego kraju. Poznaliśmy wysokość kary jednego z ekstraklasowych klubów, który dopuścił się niegdyś korupcji przy awansie do wyższej ligi. Kara jest gigantyczna, ale mimo wszystko nie zadowala fanów polskiego futbolu.

PZPN już jakiś czas temu przekazał informację, że wyciągnie konsekwencje wobec korupcyjnych czynów Cracovii. Jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich w sezonie 2003/2004 dopuścił się czynów korupcyjnych, "kupując" kilka spotkań, przez co drużyna Pasów zdołała awansować do Ekstraklasy. Po latach klubu nie ominęły jednak konsekwencje.

Dowiadujemy się bowiem, że dziś ogłoszono oficjalną decyzję w sprawie ukarania Pasów przez PZPN. Związek kierowany przez Zbigniewa Bońka podjął decyzję, która z jednej strony jest dość surowa, z drugiej jednak absolutnie nie zadowala większości fanów, którzy domagają się, by Cracovia poniosła takie same konsekwencje, jak reszta klubów biorących udział w aferze korupcyjnej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
Adam Małysz ujawnił druzgocącą prawdę na temat ostatnich tygodni. Mistrz przeżył prawdziwe piekłoAdam Małysz ujawnił druzgocącą prawdę na temat ostatnich tygodni. Mistrz przeżył prawdziwe piekłoCzytaj dalej

PZPN podjął decyzję ws. Cracovii

Pierwsza dekada XXI wieku z pewnością nie była dobrym momentem w polskim futbolu. To właśnie wtedy korupcja sięgała szczytu, mecze były kupowane w powszechny sposób, aż w końcu wszystko wyszło na jaw. Niektóre kluby, takie jak na przykład Korona Kielce, poniosły najsurowsze konsekwencje w postaci degradacji do niższej ligi. Wówczas Cracovią zarządzał zupełnie inny właściciel.

Obecny szef Pasów, Janusz Filipiak, nie uważa się za osobę winną i nie zgadzał się z potencjalną surową karą. Fani domagali się kilkunastu punktów kary dla Cracovii, lecz PZPN ostatecznie dowiedzieliśmy się, że klub ukarany zostanie odjęciem pięciu punktów w kolejnym sezonie PKO Ekstraklasy, a także grzywną w wysokości miliona złotych. Wśród kibiców nie panuje jednak zgodność.

Justyna Żyła szczęśliwa w ramionach tajemniczego mężczyzny. Zapomniała już o byłym mężu i publikuje wymowne zdjęcia (FOTO)Justyna Żyła szczęśliwa w ramionach tajemniczego mężczyzny. Zapomniała już o byłym mężu i publikuje wymowne zdjęcia (FOTO)Czytaj dalej

PZPN ustalił karę dla Cracovii

Kibice twierdzą jednak, że kara jest nieproporcjonalna do popełnionego przestępstwa. Za ostatnie zwycięstwo w Pucharze Polski Cracovia otrzyma od PZPN trzy miliony złotych, a złośliwi twierdzą, że wobec kary nagroda spadnie do "jedynie" dwóch milionów. Niektórzy dodają także, że początkowo planowano jeszcze surowsze sankcje wobec klubu, jednak po rzekomych negocjacjach miały one zostać obniżone. Prawdy nie poznamy zapewne nigdy, jednak na ten moment nic nie wskazuje na to, by kara od PZPN miała zostać zwiększona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Niemcy: Druga fala epidemii już nadeszła. Liczba przypadków tylko jednego dnia jest zatrważająca
  3. Chiny wysyłały rakietę na Marsa. NASA potwierdza
  4. Szokujące doniesienia z Hiszpanii. Leo Messi wściekły na Barcelonę, może odejść z Hiszpanii
  5. Awantura po awansie Widzewa. Kibice Łodzian wygwizdali, wyklinali i poniżyli swoich piłkarzy, potrzebna była interwencja policji
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał wielki rodzinny dramat. Jego ojciec krzywdził go i matkę w najgorszy sposób
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News