PZPN sparingi kadra
Instagram - laczynaspilka
Autor Piotr Bernaciak - 30 Listopada 2019

PZPN potwierdził dwa mecze towarzyskie kadry. Wiemy, z kim zagramy przed Euro 2020

PZPN musi zorganizować naszej reprezentacji mecze sparingowe przed rozpoczęciem Euro 2020. Dowiedzieliśmy się, z kim zagrają nasi zawodnicy. Okazuje się, że spotkania mogą być bardzo atrakcyjne dla kibiców.

PZPN będzie w pełni odpowiedzialny za to, jak będzie wyglądał wyjazd naszej drużyny narodowej na Euro 2020. Reprezentacja musi zagrać na najwyższym poziomie, a by była do tego zdolna, potrzebne są mecze kontrolne, które pozwolą w pełni ocenić stan przygotowań drużyny narodowej. Wiemy już, z kim prawdopodobnie przyjdzie nam zmierzyć się w spotkaniu towarzyskim.

W ostatnich latach Adam Nawałka oraz Jerzy Brzęczek przyzwyczajali nas do tego, że mecze sparingowe rozgrywane były naprawdę rzadko, najczęściej wtedy, gdy jeden z zawodników miał żegnać się z reprezentacją. Przed wielkim turniejem zawsze jednak warto jest sprawdzić swoje umiejętności na tle poważnego rywala, który również wystąpi na turnieju. Polacy będą mieć do tego okazję.

Wymowna reakcja Jerzego Brzęczka na losowanie Euro 2020. Selekcjoner skomentował rywaliWymowna reakcja Jerzego Brzęczka na losowanie Euro 2020. Selekcjoner skomentował rywaliCzytaj dalej

PZPN zorganizuje mecze towarzyskie

Przed rozpoczęciem losowania mówiło się, że PZPN zorganizuje spotkania sparingowe z Ukrainą, Rosją i Szwecją. Na tego ostatniego rywala trafiliśmy jednak w grupie, dlatego rozgrywanie meczu towarzyskiego nie jest najlepszym pomysłem. Z tego pomysłu się oczywiście wycofano, natomiast dwa pozostałe mecze towarzyskie rzeczywiście mają niebawem dojść do skutku.

31 marca Polacy zagrają z Ukrainą, a 2 czerwca przyjdzie im zmierzyć się z Rosją. Obie te drużyny poczyniły wielkie postępy w ostatnich latach, dlatego mamy pełne prawo sądzić, że spotkania z nimi będą pełne emocji. Wciąż nie wiadomo jednak, kto będzie kolejnym z naszych sparingpartnerów przed Euro 2020. PZPN zapewne ogłosi to już niebawem, natomiast dzisiaj głos na Twitterze zabrał Maciej Sawicki.

PZPN przygotuje kadrę do Euro 2020

To właśnie sekretarz PZPN ogłosił decyzję o zorganizowaniu meczów właśnie z naszymi wschodnimi sąsiadami. Zanosi się na to, że czekają nas bardzo ciekawe mecze, które pozwolą dobrze ocenić naszą sytuację przed rozpoczęciem Euro 2020.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legenda polskiej muzyki dostała propozycję z Fame MMA. "Walka ustawiłaby mnie na dwa, trzy lata"
  2. Przepiękny gol polskiego piłkarza. Zmieścił piłkę idealnie, bramkarz bez szans
  3. Bayern może jednak zmienić trenera. W grze niespodziewany kandydat
  4. Już dziś losowanie fazy grupowej Euro 2020. Na kogo mogą trafić Polacy?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News