Radio Zet
youtube.com/ The Honest Guys - Meditations - Relaxation
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Listopada 2020

Radio Zet podało właśnie najgorszą wiadomość. Tragedia, legenda klubu Ligi Mistrzów zmarła na COVID-19

Radio Zet podało tragiczną wiadomość. Po śmierci Diego Maradony przyszedł czas na kolejną, niespodziewaną śmierć legendy sportu. Media poinformowały, że w wieku 70 lat odszedł jeden z legendarnych działaczy uczestnika tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Klub, kibice i miłośnicy sportu pogrążyli się w żałobie. Zasłużony działacz miał 70 lat.

Radio Zet podało właśnie tragiczne wiadomości, które napłynęły do Polski prosto z Portugalii. Po pożegnaniu się z Diego Maradoną, świat sportu otrzymał kolejny, potężny cios. W wieku 70 lat odszedł zasłużony działacz legendarnego FC Porto, który był odpowiedzialny za wielkie sukcesy swojego klubu. Mężczyzna przegrał nierówną i ciężką walkę z koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  2. Stało się, od soboty koniec z uciążliwym obostrzeniem. Wspaniała wiadomość dla każdego, kto już planuje przedświąteczne zakupy
  3. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu
Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportemGdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportemCzytaj dalej

Radio Zet podaje tragiczną wiadomość. Legenda FC Porto zmarła w wieku 70 lat

2020 rok przyniósł fanom sportu wiele chwil żałoby. To właśnie na przełomie ostatnich 11 miesięcy pożegnaliśmy wielkie postaci sportu, które już na zawsze odcisnęły swoje piętno w historii. O swojej stracie poinformowały władze portuglaskiego FC Porto, które zawiadomiły o śmierci jednej z największych postaci klubu. Mowa o Raineldo Telesie, który z drużyną popularnych "Smoków" związany był od końcówki lat 60.

Portugalczyk na samym początku reprezentował barwy sekcji bokserskiej klubu, a po skończeniu kariery w 1979 roku został jej szefem. Kilka lat później został dostrzeżony przez władze klubu z Estadio Dragao i został przeniesiony w struktury kierownicze sekcji piłkarskiej. Po sukcesie w Pucharze Mistrzów, kiedy to drużyna wzniosła trofeum dla najlepszej drużyny w Europie, został jej kierownikiem.

To właśnie z pracą Telesa wiąże się największe sukcesy w historii FC Porto. To za jego rządów klub zaczął dominować na klubowym podwórku, zdobywając między 1988 a 2020 rokiem dwadziesta tytułów mistrzowskich. Największym osiągnięciem rządów Portugalczyka jest stworzenie drużyny, która w 2004 roku zdobyła Ligę Mistrzów.

Pamięć o legendarnym działaczu została uczczona przez piłkarzy "Smoków", którzy w meczu przeciwko Olympique Marsylii uczcili jego pamięć minutą ciszy. Ostatecznie, utytułowany klub zwyciężył z marsylijczykami 2:0 po bramkach Sanusiego i Oliveiry. Piłkarze zadedykowali tryumf uwielbianemu prezesowi.

Świetne informacje dla Kamila Stocha. Media podały pilną wiadomość, powinno być lepiej, niż w WiśleŚwietne informacje dla Kamila Stocha. Media podały pilną wiadomość, powinno być lepiej, niż w WiśleCzytaj dalej

FC Porto żegna swoją legendę. Jego walka o życie trwała miesiąc

Działacze FC Porto bardzo mocno śledzili zmagania legendarnego prezesa z koronawirusem. Portugalczyk, który przez ponad 50 lat był związany z ekipą z Estadio Dragao leczył się z powodu COVID-19 od miesiąca. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, Teles zmarł, na co miały wpływ także choroby serca, które nasiliły się po zakażeniu wirusem z Wuhan.

Niestety, walka skończyła się przegraną, a władze "Smoków" uczciły jego pamięć w specjalnym komunikacie.

- 70 lat. Z czego 50 w FC Porto. Spoczywaj w pokoju, Reinaldo Telesie - czytamy w komunikacie ze strony portugalskiego klubu.

Legendarny działacz, któremu FC Porto zawdzięcza obecną, mocną pozycję w światowym futbolu, będzie nieodżałowaną postacią dla portugalskiego futbolu. Kibice wspominają go jako wyjątkowo oddaną osobę, która zawsze na pierwszym miejscu stawiała dobro klubu i jego przyszłość.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. 5-letnie dziecko dokonało niewiarygodnego odkrycia. Archeolodzy nie mogą uwierzyć
  2. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
  3. Jan Tomaszewski opowiedział o swoim spotkaniu z Diego Maradoną. "To było po prostu niemożliwe"
  4. Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie
  5. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  6. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News