Rafael Benitez znalazł nową pracę
Autor Piotr Bernaciak - 2 Lipca 2019

Rafael Benitez ma nowego pracodawcę. Bardzo egzotyczny kierunek

Rafael Benitez jest trenerem doskonale znanym każdemu polskiemu fanowi piłki nożnej. Przed laty miał okazję prowadzić Jerzego Dudka w Liverpoolu. Teraz hiszpański szkoleniowiec znalazł sobie nowe, dość egzotyczne miejsce pracy.

Rafael Benitez kilka tygodni temu ogłosił, że opuszcza występujące w Premier League Newcastle United. Wiadomość od hiszpańskiego szkoleniowca wywołała wielką sensację wśród fanów futbolu na całym świecie. Nikt nie spodziewał się, że znany hiszpański szkoleniowiec zamieni uchodzącą za najbardziej prestiżową ligę na świecie ligę angielską na jakiekolwiek inne rozgrywki.

Poruszenie wywołały również plotki na temat potencjalnych przenosin Hiszpana do nowego kraju. Jak się okazało, jego intencją nie był powrót do ojczyzny. Media z całego świata zgodnie przekazywały informację, że Rafael Benitez jest bardzo zainteresowany objęciem stanowiska w klubie z Dalekiego Wschodu. Póki co nie mieliśmy jednak potwierdzenia tych sensacyjnych plotek.

Rafael Benitez zmienia klub

Okazało się, że doniesienia prasowe są słuszne. Dziś dowiedzieliśmy się, że przenosiny Rafaela Beniteza do Chin stały się faktem. Jego nowym klubem będzie Dalian Yifang, które ma ambicje na zostanie najlepszą drużyną ligi chińskiej i w związku z tym zamierza sięgnąć po trenera ze światowej czołówki.

Kibice w Chinach nie kryją entuzjazmu z powodu zatrudnienia Beniteza, mniej szczęśliwi są za to kibice Newcastle, którzy uważali go za odpowiedniego fachowca na swoim stanowisku. Teraz The Magpies mają poważny problem.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News