Rafał Kurzawa odchodzi z Francji
Autor Piotr Bernaciak - 2 Września 2019

Rafał Kurzawa bardzo blisko powrotu do kraju. Chce go klub z Ekstraklasy

Rafał Kurzawa już niebawem prawdopodobnie zmieni klub. Polski pomocnik jest niezadowolony ze swojej sytuacji we Francji i planuje wrócić do grania w Ekstraklasie. Zapewne niebawem doczekamy się transferu.

Rafał Kurzawa miał spory problem z aklimatyzacją we Francji. Były zawodnik Górnika Zabrze po transferze do Amiens nie potrafił odnaleźć się w zupełnie nowej dla niego i całkiem innej sytuacji i nie przebił się do składu drużyny. Jak wielokrotnie podkreślał jego trener, nie jest to spowodowane względami jedynie piłkarskimi, ale również tym, że piłkarz nie potrafi porozumieć się z kolegami w szatni i zrozumieć wszystkich poleceń trenera.

Z tego powodu pomocnik trafił na wypożyczenie do duńskiego Midtjylland, jednak ono również nie poprawiło jego sytuacji. Teraz wiele wskazuje na to, że zawodnik ostatecznie pożegna się z grą poza naszym krajem. Wiele wskazuje na to, że piłkarz wróci do gry w naszej lidze. Zainteresowanie nim głośno wyrażał jeden z najbardziej znanych klubów występujących w Ekstraklasie.

Trener lidera Ekstraklasy: jestem zadowolony z naszych młodzieżowcówTrener lidera Ekstraklasy: jestem zadowolony z naszych młodzieżowcówCzytaj dalej

Rafał Kurzawa ostatecznie niemal na pewno wróci do kraju po zagranicznych wojażach. Najprawdopodobniej trafi do polskiej ligi. Bardzo zainteresowany jego usługami jest Górnik Zabrze, w barwach którego Kurzawa radził sobie świetnie tuż przed odejściem z ligi. To właśnie tam udało mu się pobić rekord asyst, który bardzo długo wydawał się być poza zasięgiem każdego ligowca.

Rafał Kurzawa wraca do Polski

Z pewnością możemy powiedzieć, że sprowadzenie Kurzawy będzie szczególnym ruchem dla Górnika. Drużyna odnosiła wielkie korzyści dzięki grze pomocnika, który dostarczał mnóstwo celnych dośrodkowań ze stałych fragmentów gry, a jego współpraca z Igorem Angulo dawała drużynie mnóstwo bramek. Zaowocowało to nawet wówczas powołaniami do reprezentacji Polski, w której pomocnik zaliczył kilka występów.

Górnik zyska więc świetnego jak na nasze warunki pomocnika, a sam Rafał Kurzawa znów otrzyma szansę na odbudowanie swojej kariery po nieudanym pobycie we Francji. Trudno jest nie kibicować tego typu ruchom na rynku transferowym.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News