Rafał Kurzawa odchodzi z Francji
Autor Piotr Bernaciak - 2 Września 2019

Rafał Kurzawa bardzo blisko powrotu do kraju. Chce go klub z Ekstraklasy

Rafał Kurzawa już niebawem prawdopodobnie zmieni klub. Polski pomocnik jest niezadowolony ze swojej sytuacji we Francji i planuje wrócić do grania w Ekstraklasie. Zapewne niebawem doczekamy się transferu.

Rafał Kurzawa miał spory problem z aklimatyzacją we Francji. Były zawodnik Górnika Zabrze po transferze do Amiens nie potrafił odnaleźć się w zupełnie nowej dla niego i całkiem innej sytuacji i nie przebił się do składu drużyny. Jak wielokrotnie podkreślał jego trener, nie jest to spowodowane względami jedynie piłkarskimi, ale również tym, że piłkarz nie potrafi porozumieć się z kolegami w szatni i zrozumieć wszystkich poleceń trenera.

Z tego powodu pomocnik trafił na wypożyczenie do duńskiego Midtjylland, jednak ono również nie poprawiło jego sytuacji. Teraz wiele wskazuje na to, że zawodnik ostatecznie pożegna się z grą poza naszym krajem. Wiele wskazuje na to, że piłkarz wróci do gry w naszej lidze. Zainteresowanie nim głośno wyrażał jeden z najbardziej znanych klubów występujących w Ekstraklasie.

Trener lidera Ekstraklasy: jestem zadowolony z naszych młodzieżowcówTrener lidera Ekstraklasy: jestem zadowolony z naszych młodzieżowcówCzytaj dalej

Rafał Kurzawa ostatecznie niemal na pewno wróci do kraju po zagranicznych wojażach. Najprawdopodobniej trafi do polskiej ligi. Bardzo zainteresowany jego usługami jest Górnik Zabrze, w barwach którego Kurzawa radził sobie świetnie tuż przed odejściem z ligi. To właśnie tam udało mu się pobić rekord asyst, który bardzo długo wydawał się być poza zasięgiem każdego ligowca.

Rafał Kurzawa wraca do Polski

Z pewnością możemy powiedzieć, że sprowadzenie Kurzawy będzie szczególnym ruchem dla Górnika. Drużyna odnosiła wielkie korzyści dzięki grze pomocnika, który dostarczał mnóstwo celnych dośrodkowań ze stałych fragmentów gry, a jego współpraca z Igorem Angulo dawała drużynie mnóstwo bramek. Zaowocowało to nawet wówczas powołaniami do reprezentacji Polski, w której pomocnik zaliczył kilka występów.

Górnik zyska więc świetnego jak na nasze warunki pomocnika, a sam Rafał Kurzawa znów otrzyma szansę na odbudowanie swojej kariery po nieudanym pobycie we Francji. Trudno jest nie kibicować tego typu ruchom na rynku transferowym.

Następny artykuł