Vasilije Janjicic
Huebner/Blatterspiel/Imago Sport and News/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 3 Września 2020

Rak powstrzymał jego szansę na piłkarską karierę. Przewidywano mu wielką przyszłość

Vasilije Janjicić występował niedawno na poziomie Bundesligi w barwach Hamburgera SV. Piłkarz od 2019 roku jest zawodnikiem FC Zurych. Jak poinformował szwajcarski klub, niestety 21-letni piłkarz zachorował na raka. Dla młodego Szwajcara jest to fatalna wiadomość, zwłaszcza że uważano go za wielki talent.

FC Zurych poinformował na swojej oficjalnej stronie klubowej, że Vasilije Janjicić zachorował na raka. Okazuje się, że nowotwór u 21-latka został zdiagnozowany w lipcu. Jeszcze w tym samym miesiącu piłkarz zagrał swoje ostatnie spotkanie w lidze szwajcarskiej, a rywalem stołecznej drużyny był FC Thun. Pomocnik przechodzi teraz intensywną chemioterapię.

Robert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzjiRobert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzjiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Władze Wuhan biją na alarm. Sytuacja z początku pandemii się powtarza
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Będą zmiany na liście czerwonych i żółtych stref. Rzecznik MZ wyjawił prawdę

Vasilije Janjicić dzielnie walczy z rakiem

Jak poinformował Vasilije Janjicić w rozmowie z oficjalną stroną klubową, udaje mu się czynić postępy w walce z chorobą, a jego wiara w powrót daje mu duży zastrzyk motywacji.

- Jak dotąd poczyniłem duże postępy w terapii. Mocno wierzę w wygraną w walce z rakiem i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zrobić to ponownie stanąć u boku kolegów z drużyny na boisku - przyznał 21-letni pomocnik.

Klub FC Zurych również przekazuje mu wyrazy wsparcia.

- Janjicicia w jego najważniejszej walce wspiera również klub. - Jesteśmy przekonani, że przezwycięży chorobę i wkrótce wróci do zespołu - powiedział prezes klubu, Ancillo Canepa.

Reprezentanci Polski pokłócili się na Instagramie. Pyskówka jak z piaskownicy (FOTO)Reprezentanci Polski pokłócili się na Instagramie. Pyskówka jak z piaskownicy (FOTO)Czytaj dalej

Wróżono mu karierę na najwyższym poziomie

Vasilije Janjicić to wychowanek FC Zurych. Już jako junior wyróżniał się na tle swoich kolegów. Był reprezentantem kraju w kolejnych kategoriach wiekowych, choć w dorosłej kadrze nie udało mu się jeszcze zagrać. W 2017 r. za 900 tys. euro Hamburgera SV wykupił go z macierzystego klubu i dał szansę w drużynie rezerw. W pierwszym zespole nie udało mu się zadomowić na stałe i Janjicić łącznie zagrał w nim w 33 spotkaniach. Przed rokiem wrócił do Zurychu. Należy zatem trzymać kciuki, że 21-letni piłkarz upora się z chorobą i będzie mógł jeszcze spróbować swoich sił na najwyższym poziomie.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary
  2. Polacy wezmą udział w kolonizacji Księżyca. Europejska Agencja Kosmiczna jest zachwycona
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Jeremy Clarkson, legendarny prowadzący Top Gear, pobity i oblany moczem w trakcie wakacji

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News