Raków Częstochowa
MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Autor Piotr Mika - 4 Listopada 2020

Czy Raków Częstochowa ma szansę na mistrzostwo Polski? Sensacja wisi w powietrzu

Raków Częstochowa jest jedną z najlepszych ekip pierwszej części sezonu 2020/2021 w Ekstraklasie. Nikt nie mógł spodziewać się, że drużyna, która w poprzednich rozgrywkach była beniaminkiem, teraz ma szansę bić się o podium. Teraz jednak to właśnie Raków jest liderem tabeli i nie zamierza się zatrzymywać.

Raków Częstochowa na pozycji lidera Ekstraklasy to z pewnością widok, którego niewielu kibiców mogło się spodziewać. Jeszcze w minionym sezonie Raków Częstochowa grał całkiem przyzwoicie jak na beniaminka, jednak ostatecznie grał w grupie spadkowej i skończył rozgrywki na 10. miejscu.

W tym sezonie jednak podopieczni Marka Papszuna pokazali, że mogą namieszać w Ekstraklasie. To właśnie w osobie trenera Rakowa wielu upatruje sekretu dobrych wyników. Zawodników zespół z Częstochowy nie ma wybitnych, jednak stosowana przez Papszuna taktyka i wykorzystanie do maksimum umiejętności swoich piłkarzy przynoszą mu dobre wyniki.

Początek sezonu należał jednak nie tylko do Rakowa. Co więcej w pierwszej kolejce klub z Częstochowy uległ mistrzowi kraju, Legii Warszawa. W późniejszych meczach było coraz lepiej, jednak równie dobrze radził sobie Górnik Zabrze, który przewodził w Ekstraklasie w pierwszych kilku kolejkach.

To się jednak zmieniło, a znamienny był mecz właśnie między Górnikiem Zabrze a Rakowem Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna ograli ekipę Marcina Brosza 3:1 i wskoczyli na pierwsze miejsce w Ekstraklasie. Po 8. kolejkach Raków Częstochowa ma 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka) i o 3 punkty wyprzedza Górnik Zabrze oraz Legię Warszawa.

Wielu kibiców zastanawia się, czy częstochowianie są w stanie trzymać wysoki poziom przez cały sezon. To może być niezwykle trudne, ale nie jest niemożliwe. Warto wspomnieć, że Raków Częstochowa gra bardzo nietypowym jak na polskie warunki ustawieniem 3-4-3. To sprawia kłopoty innym klubom, które rzadko muszą rywalizować z tak ustawionym przeciwnikiem. Marek Papszun długo uczył swoich graczy takiej taktyki, jednak jak widać w końcu mu się to opłaciło.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News