Raków Częstochowa - Legia Warszawa
Facebook PKO Ekstraklasa
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Sierpnia 2020

Raków Częstochowa - Legia Warszawa. Wielkie emocje w hicie, przesądziła bramka w końcówce

Raków Częstochowa - Legia Warszawa. Na zakończenie sobotnich spotkań PKO Ekstraklasy odbyło się arcyciekawe spotkanie w Bełchatowie, gdzie rozgrywający swoje domowe mecze Raków Częstochowa zmierzył się z Legią Warszawa. Faworytem była oczywiście ekipa mistrzów Polski. Niespodzianki nie było. To właśnie “Wojskowi” wygrali i zanotowali pierwsze zwycięstwo w nowych rozgrywkach.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa. Broniący tytułu piłkarze z Warszawy nowy sezon rozpoczęli od wyjazdowego meczu przeciwko solidnej drużynie Rakowa Częstochowa. Zgodnie z przewidywaniami Legia odniosła pierwsze zwycięstwo i zainkasowała trzy punkty.

Niemcy pogrążone w żałobie. Uwielbiana gwiazda zmarła w trakcie snu, miała tylko 40 latNiemcy pogrążone w żałobie. Uwielbiana gwiazda zmarła w trakcie snu, miała tylko 40 latCzytaj dalej

1. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Fatalne wiadomości z Podkarpacia. 18 ofiar, policja pilnie apeluje

Raków Częstochowa - Legia Warszawa. Mistrz Polski inauguruje sezon

W sobotę o godzinie 20:00 nowy sezon PKO Ekstraklasy zainaugurowali piłkarze aktualnego mistrza Polski, czyli Legii Warszawa. “Wojskowi” udali się do Bełchatowa, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa w trakcie modernizacji własnego obiektu Raków Częstochowa. Za faworyta uchodzili oczywiście piłkarze ze stolicy, którzy szybko potwierdzili, że chcą zacząć sezon od wygranej.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Różnica w posiadaniu piłki była nieznacznie korzystna na rzecz Legii, jednak to Raków stworzył więcej groźnych sytuacji pod bramką przeciwników. W najważniejszej statystyce do przerwy prowadziła jednak Legia Warszawa.

W 16. minucie meczu rozgrywanego przy sporych opadach deszczu goście po zamieszaniu w polu karnym Rakowa do piłki z lewej strony dopadł Artur Jędrzejczyk. Reprezentant Polski dograł piłkę na głowę Tomasa Pekharta, a ten z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Do przerwy więcej bramek nie padło, za to Raków istotnie się osłabił. Za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną z boiska został wyrzucony Maciej Wilusz.

Dawid Kubacki nagle zaapelował do wszystkich Polaków. Mocne słowa polskiego skoczkaDawid Kubacki nagle zaapelował do wszystkich Polaków. Mocne słowa polskiego skoczkaCzytaj dalej

Legia wygrywa po wielkich emocjach

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia Rakowa Częstochowa. Po dynamicznej akcji w pole karne Legii wdarł się Patryk Kun. Pomocnik ładną podcinką uderzył ponad próbującym interweniować Arturem Borucem i skierował piłkę do bramki. Futbolówkę wybił Artur Jędrzejczyk i wydawało się, że nie ma gola. Analiza systemu VAR nie pozostawiła jednak wątpliwości. Piłka przekroczyła linię bramkową całym obwodem. 1:1.

W 64. minucie zrobiło się bardzo niebezpiecznie pod bramką Rakowa. Po dograniu z lewej strony Macieja Rosołka i złej interwencji obrońców, piłkę zdołał uderzyć Jose Kante. Jego sytuacyjny strzał w niesamowitym stylu obronił jednak Jakub Szumski, który sparował piłkę na słupek. Kilka minut później Kante spróbował uderzenia z dystansu, jednak ten strzał minął bramkę golkipera Rakowa.

Wreszcie w 84. minucie Legionistom udało się dopiąć swego. Prawą stroną boiska urwał się Luqinhas, po czym posłał dokładne, płaskie dośrodkowanie w pole karne. Tam idealnie znalazł się Tomas Pekhart, który postawił nogę i umieścił piłkę w bramce. Czech zdobył drugą bramkę tego wieczoru i dał Legii prowadzenie. Więcej bramek już nie oglądaliśmy i mecz zakończył się wygraną Legii Warszawa. Podopieczni Aleksandara Vukovicia mimo kłopotów, jakie sprawił im Raków Częstochowa, udanie rozpoczęli kolejny sezon walki o tytuł najlepszej drużyny klubowej w Polsce.

6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe