Raw Air
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 10 Marca 2020

Kamil Stoch na czele klasyfikacji. Wielki awans naszego skoczka

Raw Air jest uznawany za jeden z najtrudniejszych turniejów w skokach narciarskich. Dzięki zwycięstwu w Lillehammer Kamil Stoch stał się liderem jego klasyfikacji. Konkurencja jednak nie śpi, a do utrzymania prowadzenia będą potrzebne kolejne dalekie skoki.

Świetne występy Kamila Stocha przełożyły się na ogromny awans Polaka w klasyfikacji generalnej Raw Air 2020. Prowadzenie w cyklu Raw Air przechodziło jednak z rąk do rąk. Najpierw, po kwalifikacjach, palmę pierwszeństwa w turniju przejął Stephan Leyhe, a Polak spadł z czwartego na piąte miejsce. Na tym etapie tracił do Niemca aż 17,4 punktu, czyli w przeliczeniu niespełna dziesięć metrów.

Kapitalny występ Kamila Stocha. Polak królem LillehammerKapitalny występ Kamila Stocha. Polak królem LillehammerCzytaj dalej

Raw Air z Polakiem na czele

Marsz w górę tabeli Stoch rozpoczął już w pierwszej serii konkursu w Lillehammer. Wówczas wskoczył na trzecie miejsce i zniwelował stratę do do Leyhe do 10,1 punktu. Obu skoczków przedzielał w tabeli Norweg Robert Johansson, który tracił 8,9 punktu do lidera.

Druga seria była już popisem Stocha, który umiejętnie wykorzystał sprzyjające warunki i skoczył aż 139,5 m. Efektowna wygrana zapewniła mu pozycję lidera w cyklu Raw Air. Leyhe pozostaje jednak tuż za jego plecami, tracąc zaledwie 0,7 punktu. Trzeci jest Ziga Jelar (9,7 punktu straty do Stocha).

Arkadiusz Milik kuszony przez gigantów. Dwa nowe kluby wkraczają do walki o napastnikaArkadiusz Milik kuszony przez gigantów. Dwa nowe kluby wkraczają do walki o napastnikaCzytaj dalej

Kamil Stoch potwierdził klasę

Wiktoria w Lillehammer była 36. wygraną naszego skoczka w Pucharze Świata. Szanse na kolejne sukcesy już 11 i 12 marca w Trondheim. W środę odbędą się klasyfikacje do zawodów, które zostaną rozegrane w czwartek. W dniach 13-15 marca skoczkowie przeniosą się do Vikersund, gdzie zmierzą się na mamucie.

W Pucharze Świata Stoch zajmuje 5. miejsce. "Oczko" wyżej plasuje się jego kolega z kadry - Dawid Kubacki. Polak po kiepskim starcie w Lillehammer stracił miejsce na podium na rzecz Ryoyu Kobayashiego. Kubacki traci do Japończyka 9 punktów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News